| Colors a întrebat:

Care sunt pasii personali pe care ii folositi in ingrijirea tenului?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ma spal gen

| RoyDupuis a răspuns:

Mai intai apa si apoi sapunul/gel de dus (dar de calitate)! vorbesc serios! atat!

| Frank51 a răspuns:

Spalatul cu apa si sapun/lotiune dupa care aplic o crema hidratanta. Dupa barbierit aplic un aftershave, iar dupa aftershave crema hidratanta. Uneori aplic o crema pentru cosuri, skinoren, dar imi usuca pielea foarte tare, si nu o prea folosesc. E mai ok cu o crema hidratanta

| Florentina9210 a răspuns:

Ma spal cu o lotiune tonica dupa aceea imi dau cu o crema hidratanta.

| pisicuta123456789 a răspuns:

Prima data demachiez fata, incep cu ochii. Folosesc lapte demachiant M.A.C. Sau gel de curatare, apoi imi dau cu ulie de fata de la l'oreal. (sau cream)

| Biu009 a răspuns:

Prima data ma demachiez ( ochii separat cu demachiant special pentru ochii sensibili, iar pe fata cu servetele demachiante), apoi imi curat tenul cu un gel de curatare, apoi lotiune tonica, iar la sfarsit crema hidratanta. Cam de 2 ori pe saptamana folosesc masti de fata si imi exfoliez tenul.

| OanaAlexandra123 a răspuns:

Demachiant, gel hidratant, clatire, crema