| miss_6576 a întrebat:

Buna!
Voi purtati ochelari toamna sau primavara pentru a va proteja impotriva razelor solare, a prafului, a vantului etc?
Eu am ochii mai sensibili... ce imi puteti recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Folosesc ochelari de soare in toate anotimpurile doar cand e zi si nu-mi pasa daca nu e soare mie imi plac sai folosesc pentru ca asa nu mi se vad ochii laughing si e cool mai ales cand conduc camionul

| doctoru a răspuns:

Eu am o hipersensibilaite la lumina (hotofobie). ma ajutat pe mine un complex de aline si luteina, vreo 3 luni si a fost ok. dar cand aveam purtam ochelari "ca de soare" atat vara cat si iarna. ochelarii se comanda la oftalmolog, dar iti spunde acum ca o sa te coste cateva sute de lei.