| Deea4Deeutza a întrebat:

Cata kg trebuie sa ai la 1.62 m?

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Maxim 52 kg

| Locre a răspuns:

Http://calorii.slabute.ro/calculator-greutate-ideala.html
Ca un sfat, nu te lua dupa kg neaparat si daca ai nevoie sa mai slabesti putin, fa-o pana te simti bine in pielea ta si cu tine insati. Daca nu, poate o sa te ajute site-ul de mai sus.

| beatrice9849 a răspuns (pentru Locre):

Calculatorul este foarte prost. Daca as face ce zice as ajunde obeza!

| Locre a răspuns (pentru beatrice9849):

Cu un simplu click pe Google gasesti ce calculator vrei happy Eu am gasit unul random.

| beatrice9849 a răspuns (pentru Locre):

Sigur

| AikkoxD a răspuns (pentru Locre):

Văleu, ăla îmi spune că trebuie să mă îngraş 10 kglaughing

| DeeeaA a răspuns:

Cu 10 mai putin, deci ar trebui sa ai 52 kg big grin.

| val31989 a răspuns:

51 cred thinking

| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Eu am 1.65 si am 45 kg., este foarte bine pentru varsta mea (13 ani)

Sper ca te-am ajutat!
Funda? puppy dog eyes

| Yssy12 a răspuns:

Cred ca vreooooooooo 50-52. Oamenii trebuie sa aiba numarul de kg cu 10 mai mic decat cm din inaltime...

| KhaleesiD a răspuns:

Buna! Eu cred ca asta depinde si de varsta, dar eu zic ca ar trebui sa ai macar intre 45-50 de kg. happy

| NiiEla6 a răspuns:

Http://www.csid.ro/calory-calculator/ Aici poti vedea daca ai o greutate normala la varsta si inaltimea ta, iar daca nu ai poti sa-ti calculezi numarul de calorii pe care ar trebui sa-l consumi zilnic.

| Dallly a răspuns:

Maxim 52 de kg adica cu 10 mai putin decat inaltimea ta.

| roddy a răspuns:

Depinde de cati ani ai!

| darkpaul99 a răspuns:

Buna eu am 40 Kg si am 1.62

| Theo2003 a răspuns:

55 kg