Întrebare recomandată | CARMENCITA a întrebat:

Cati metri de tulle trebuiesc pentru a face o fustita tutu pentru 4-5 ani? Va rog nu raspundeti daca nu stiti.

Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Depinde cât de "pufoasă" vrei să iasă happy Pentru o balerinuță de 4-5 ani îți sunt mai mult decât suficienți 2, (dacă îți e frică că ai putea să greșești la croit ia 3), mai ales că dacă vrei să-i faci fustița scurtuță gen tutu și nu lungă gen prințesă poți da materialul în 2, 3 sau mai multe, pe lățime (depinde cât e de lat materialul, dar în general are 1.5 metri lățime).
Poți cumpăra chiar tulle de 2 culori care să se potrivească, (câte 1.5 m) să faci cum ar veni 2 fustițe pe care să le poarte separat sau combinate (împreună au "volum" mai mare și arată foarte drăguț în 2 culori).
Spor! happy

10 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Cam 2 metri

| Trandafirii a răspuns:

In jur de 2 metri dar merge si un metru dar mai bine sa iei 2 metri

| JaneTheKiller a răspuns:

Pentru siguranta ia 3 metrii.
e posibil sa mai si gresesti cand o faci.

| Denny_Denisa_2001 a răspuns:

In jur de 2-3 metriwinking Fundita?

| Denny_Denisa_2001 a răspuns:

Cel putin 2 ca sa fie.>asa ca in desene laughing

| JesusIsLoveJesusIsLife a răspuns:

30 dar o sa-ti mai ramana

| Ellyshoor a răspuns:

2 sau 3 metri! big grin

| AlexRo112 a răspuns:

Cel putin 3 metri. Spor la treaba!

| SoKaRdE a răspuns:

Depinde cât de "pufoasă" vrei să iasă happy Pentru o balerinuță de 4-5 ani îți sunt mai mult decât suficienți 2, (dacă îți e frică că ai putea să greșești la croit ia 3), mai ales că dacă vrei să-i faci fustița scurtuță gen tutu și nu lungă gen prințesă poți da materialul în 2, 3 sau mai multe, pe lățime (depinde cât e de lat materialul, dar în general are 1.5 metri lățime).
Poți cumpăra chiar tulle de 2 culori care să se potrivească, (câte 1.5 m) să faci cum ar veni 2 fustițe pe care să le poarte separat sau combinate (împreună au "volum" mai mare și arată foarte drăguț în 2 culori).
Spor! happy