| anonim_4396 a întrebat:

Ce alimente contin vitamina C?
Ps:sper sa aveti surse sigure.

Răspuns Câştigător
| Anddreeaaada11 a răspuns:

In priml rand citricele ca: lamaia, grapefruit, portocala, mandarina, kiwi. Ardeiul gras, capsunile, pepenele galben/rosu, rosia, zmeura, fructele de maces, broccoli.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vitamina C mai e si in pastilele efervescente din LIDL sau: http://prodieta.ro/......vitaminei/

| faaalyoana a răspuns:

Sunt 100% sigure sursele
de pe www.google.ro

| frida0purple a răspuns:

Cele mai bogate alimente in vitamina C sunt: ardeiul gras, borccoli, patrunjelul, conopida, capsunile, papaia, lamaia...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Patrunjelul, are de 4 ori mai multa vitamina C decat citricele si de doua ori vitamina K mai multa decat spanacul.

| 21ndstillachild a răspuns:

Berea

| razvandinu a răspuns:

Pai multe lucruri printre care=lamaia,banana,brocoli,pepenele,
marul,patunjel,kiwi,coacaze negre,
pere, ardei gras, rosia, capsune, prune si multe