| DiamondStph a întrebat:

Ce as putea folosi pentru a disparea cosurile de pe spate?

Răspuns Câştigător
| NuConteazăCine a răspuns:

Eu am fost la dermatolog cu problema asta si mi-a recomandat Brevoxyl. In cazul meu chiar a dat rezultate. Ai grija sa nu aplici un strat gros, pentru ca este puternic si ai sanse sa-ti arda piela. Atentie si la haine sa nu te imbraci imediat ca le decolorezi (astepti putin sa intre in piele). happy Il gasesti in farmacii, costa in jur de 40 lei.
Fiind vara, iti spun din proprie experienta ca si soarele le usuca, si dispar...dar doar pana in toamna cand revin, in numar chiar mai mare, deci nu-ti recomand aceasta "metoda". Iar daca te duci la mare, Brevoxyl-ul sa-l lasi acasa, chiar e bine inainte de expunerea la soare sa opresti tratamentul cu 1 zi - 2 inainte.
Este important sa faci dus atat dimineata cat si seara (deoarece pe timpul noptii transpiri), dupa care aplici Brevoxyl!

6 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Prepara lotiunea de ceai verde cu aspirina asa cum este indicat aici http://www.frumusele.ro/......nul-tau/10 si roaga pe cineva sa iti pulverizeze pe spate, pe zonele afectate. lasa sa se usuce fara a te sterge si u te clati dupa, lasa-l sa actioneze cateva ore (poti dormi in fiecare noapte cu lotiunea pr spate)

| adriangabor92 a răspuns:

Aknesol

| hummer24 a răspuns:

Nu Nu, bicarbonatul de sodiu dizolvat in apa, nu prea multa apa, si apoi dai cu apa aia sarata pe spate sau poti sa folosesti si argila e buna pentru fata si pentru piele in generalwinking

| Marry1227 a răspuns:

Am avut aceeasi problema... dar pe fata retin -A e o crema foarte buna dar mie mi-a recomandat un dermatolog. ar fi bine sa te duci si tu sa iti dea ceva special...

| maria_4222 a răspuns:

Kutaden e f bun... acum se numeste reviken

sucul de rosii de asemenea e bun

| unknown4desire a răspuns:

Incearca Aknesol.Eu il folosesc:d.Il gasesti la farmacie:d E chiar bun:d