| doni_1852 a întrebat:

As dori daca imi puteti spune ce as putea folosi pentru a mi se vindeca cosurile si semnele de pe spate. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Încearcă ceaiul de muşăţel, până găseşti crema care să'şi facă efectul. Rău nu poate să'ţi facă.
Succes!

| AikkoxD a răspuns:

Aknesol. Te dai de 2 ori pe zi, timp de 1-2 săptămâni. Între timp, te dai şi cu zeamă de lămâie pe spate. Nu mai pui mâna să le spargi, că mai rău se fac.La duş, zilnic, pui o linguriţă de sare, una de zahăr şi una de gel de duş pe un burete puţin aspru şi freci spatele. După astea poţi să te dai cu soluţii, cremă de gălbenele.

| cristianfrunza a răspuns:

Clerasil, si renunta la grasimi!

| NuCa20 a răspuns:

Depinde de organismul fiecarei persoane in parte. Te sfatuiesc sa mergi sa te consulti la un medic dermatolog, si el iti va da un tratament corespunzator, in functie de tipul pielii, gravitatea situatiei si asa mai departe. O zii buna

| victoria00 a răspuns:

Pentru semne nu stiu, pentru cosuri trebuie sa iei pastile pe baza de zinc( asta mi-a spus dermatologul) sau sa folosesti lotiuni( eu utilizez Zinerit). Dar mai bine mergi la dermatolog, eu asa fac si imi da in fiecare luna reteta gratuita, desi nu am probleme grave cu cosurile.

Daca sunt infectate poti folosi alifie Fucidin, are si antibiotic in ea.
O zi frumoasa!

| bvkea a răspuns:

Eu zic sa le lasi sa se vindece asa! nu umbla la ele pentru ca poti agrava situatia

| masia a răspuns:

Buna ..si eu cu ceva timp in urma am avut aceleasi probleme ca si tine, cosuri si semne pe spate.Am folosit in fiecare zi de 5-6 ori pe zi spirt, le ungeam apoi inainte de kulkare le dadeam cu iod..si am scapat de ele...vezi poate te ajuta si pe tine....Bafta

| alexandru66666 a răspuns:

Trebuie sa babardesti ceva si iti trec