| anonim_4396 a întrebat:

Ce contin solutile pentru varfuri despicate de pot repara parul?
Din cate stiu eu varfu despicat e rupt in doua, au picatura in ele ca sa-l lipeasca?
PS : nu ma intereseaza ce sa folosesc pentru varfuri despicate ca nu le am, ma intereseaza strict ce am intrebat mai sus.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se lipește firul despicat, este pur comercial.
Numai îndepărtarea lor cu foarfeca.
Pa, pa.

| Esperança a răspuns:

Dacă ai vârfuri despicate trebuie să le tai cu foarfeca, iar apoi să foloseşti soluţii pentru a preveni despicarea lor. Sigur că şi aşa ţi se vor despica dar foarte greu şi în timp.
Eu folosesc de la gerovital tratament pentru vârfuri despicate, se da pe părul umed şi chiar îşi face efectul.
Alte metode:http://stil.acasa.ro/......-9112.html

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Ei se lauda ca repara varfu despicat, si pe mine tare ma macina curiozitatea sa aflu cum. happy

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil că face să nu se despice mai mult decât sunt, dar că le "repară" nici vorbă!
Foarfeca le repară pe toatehee hee

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Din pacate si acum jelesc dupa cei 6 cm lasati la coafor laughing.

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Fă-ţi o mască de păr cu ulei de ricin, dacă vrei să îţi crească părul repede.
Se recomandă amestecul intr-un recipient a 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine şi 10 picături de vitamina A uleioasă. Se amestecă bine şi se aplică pe păr masând la rădăcină timp de 5 minute. Apoi masca se lasă în continuare să acţioneze jumătate de oră. Se recomandă acest tratament de 4 ori pe săptămână.

| J0hn a răspuns:

Nu exista nici o solutie care sa iti refaca parul du-te la un salon de preferat la un Hairstylist si spune-i sa te tunda exact cum esti acum dar doar varfurile. si dupa te duci la un salon de articole din plante ( plafar ) sau cum ii spune, iei ulei de Ricin 2, 7 ron si te dai cu o pensula veche pentru gene. la radacina, dupa care acoperi cu o folie de plastic stai o ora doua. si te speli cat de bine poti pe cap. o sa iti faci un par frumos, puternic. si un fir mai tare

| Podeanu_Violeta_1997 a răspuns:

Pai. thinking si eu am aceeasi problema. mi-am cumparat un sampon natural. si fara sa-mi tai parul in aproximativ o luna nu vei mai avea varfuri despicate Ia-ti un sampon natural. nu conteaza de carewinking Funda? happy