| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți că folosesc vedetele pentru epilare pe picioare și mâini: ceară, epilator sau apelează la epilare definitiva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Epilarea scoate si radacinile de par.
Insa, orpul uman formeaza noi radacini in loc (parul avand rol protector organismului, se regenereaza, natural, insa in cantitati mai reduse).

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Majoritatea apeleaza la "epilare definitiva", care tine pana la 6-12 luni. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Eu credeam că dacă e definitiva, părul nu mai creste deloc.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Epilarea scoate si radacinile de par.
Insa, orpul uman formeaza noi radacini in loc (parul avand rol protector organismului, se regenereaza, natural, insa in cantitati mai reduse).

| Violleta2022 a răspuns:

Acelasi lucru care-l foloseste toata lumea; ceara de albine, care-i cea mai buna!
In ce priveste epilarea definitiva: NU exista!
Atata vreme cat mergi la sedinte luna de luna, poarul dispare, dar imediat cum incetezi procedura, parul reapare imediat fiindca parul de pe corp si din cap creste HORMONAL, toata viata.

| dullcat a răspuns:

Care vedete? Daca te gandesti la cineva anume cauta si vei afla.

| ReddY25 a răspuns:

Ultima opțiune

| blackann a răspuns:

Epilarea "definitiva", dar nu e o regula. unele se epileaza cu lama.

| sammie a răspuns:

Epilare definitivă

| DeMicUnCălător a răspuns:

Depinde de vedete. Unele se epilează definitiv, altele periodic iar altele deloc.
Sunt oameni la fel ca și noi.

| 4evergentleman a răspuns:

Cred că apelează la epilare definitiva că parul creste mult mai greu, deși epilarea definitiva e cea cu electroliza dar nu cred că se mai face sau nu la noi in tara happy

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Se epilează definitiv.