| carmenanca a întrebat:

Ce credeti ca iese daca imi fac suvite cu hartie creponata galbena da pe un roscat asa thinking as vrea suvite blonde si nu vreau sa apelez la nuantator sau vopsea :* multumesc! scuze de categorie

6 răspunsuri:
| Frrramboise a răspuns:

Zici ca ai parul roscat sau am inteles gresit?
In primul rand, roscatul iese greu din par.
Cu hartie creponata nu o sa iti prinda in niciun caz laughing ar trebui sa iti iei un oxidant ca e foarte ieftin si sa decolorezi suvitele resopective. Apoi coloreaza-le cum vrei tu.
Nu inteleg ce ai impotriva nuantatorului, eu una mi-am facut tot parul cu nuantator, iese foarte usor din par, nu raman radacinile aiurea(cum se intampla in cazul vopselei) e accesibil la pret si nu degradeaza.

| neutrino a răspuns:

Va iesi exact pe gustul tau. Te rog sa ne confirmi rezultatul.

| carmenanca explică (pentru neutrino):

Nimic nu a iesit! rolling on the floor) incerc azi cu oxidant happy

| sofisis a răspuns:

Nu vad legatura hartiei cu suvitele blonde.
Sa-ti lasi hartia in par..gen? Sau cum?

| carmenanca explică (pentru sofisis):

Pai nu imi las hartia in par! dar pun hartia in apa si o pun la fiert dupa care imi ud parul cu apa pe care o tin o jum de ora thinking cam asahappy

| sofisis a răspuns (pentru carmenanca):

Eu nu am auzit pana acum de asa ceva si nu cred ca are cum sa iasa ceva in felul asta. Sincer.
Mai bine te duci la coafor si iti aplici suvite blonde si gata.