| Robeeert1 a întrebat:

Ce cremă hidratantă de calitate recomandați pentru ten acneic sensibil?

Răspuns Câştigător
| Florentina_7104 a răspuns:

În niciun caz nu trebuie să folosești alcool pe tenul sensibil, e un dezastru. Îți recomand grupul ăsta de pe Facebook, te poți informa acolo și poți pune întrebări: https://www.facebook.com/groups/1432241443529287/

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

îi una de la avene pentru imperfecțiuni și matifiantă, mie mi-a plăcut, dermatologu mi-a dat-o, tot așa pentru acnee.
https://www.emag.ro/......DQF6R3BBM/
asta dacă nu mă înșel. Și cu aia de la the ordinary mă împac bine. În mare să eviți pe alea care au parfum în compoziție iar dacă n-ai ten gras evită și alcoolu

| Sonia822 a răspuns:

Mergi la un Planteea sau Plafar si ceri 2-3 uleiuri de la FARES (ca scrie pe ele PT UZ INTERN) din urmatoarele: TI Tree, Lavanda, Oregano. Intr-o sticluta/borcan brun, inchis la culoare, cu capac, pui 2-3 picaturi din fiecare si amesteci. Aplici pe cosuri. Daca suprafata e mare, mai adaugi o baza soft, precum argan sau ulei de cocso, masline. Oreganul e cel mai important, dar arde usor pielea, deci trebuie diluat! 15 lei sticla. Efect garantat. Separat, dimineata te speli cu otet de mere ( ca e acid) dar trebuie sa fie din mere facut, nu d-ala de market, ca e din chimicale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna foloseste alcool, dim/seara te stergi cu o carpa imbibata in alcool si dai pe fata, o sa iti dispara acneea categoric!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema sensibio light de la bioderma este foarte buna

| christine99 a răspuns:

Daca ai acnee poti sa mergi la dermatolog si iti zice el/ea.

| simo80 a răspuns:

Recomand Eryfluid soluție acneeică cu demachiant dimineața și seara! găsești în farmacie