| Pitic a întrebat:

Ce creme hidratante pentru corp si ten folosiți?
Am încercat multe creme însă am fost dezamagita de acestea. Deși eticheta spune ceva conținutul este total diferit.

Răspuns Câştigător
| Imstrong a răspuns:

Bună!
Pentru față folosesc cremele de față de la Avon : de la Care, avon Naturals etc.(miros frumos) dar și de la Oriflame.
Însă, cele care m-au uimit sunt cele de la Nivea. Le ador pur și simplu!
Pentru un ten hidratat mai poți folosi măști cum ar fi : 2 lingurițe de miere de albine, 2 lingurițe de iaurt natural, un gălbenuș de ou, sucul stors de la o lămâie. o aplici de față și o lași să acționeze 30 de minute. De preferat o oră. Un mic sfat: cremele pe care le folosești să aibă minim spf 30 sau chiar peste 30 mult mai bine, pentru că cele sub 30 nu te protejează deloc. ( de razele soarelui, sau alți factori dăunători pentru ten) cele cu spf 15, 20 nu sunt bune de nimic.
Iar pentru corp, la fel cremele de corp, loțiunile de corp și unturile de corp de la Avon, Oriflame, The Body Shop.
Dar și gelul de duș folosit e foarte important. Îmi plac cele de la Avon, Nivea, Palmolive, Mitia etc.
Sper că nu te-am plictisit. Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Pentru ten folosesc crema de la Avon Nutra Effect, iar pentru corp, lotiunea de la Ziaja cu unt de cacao.
Ambele dupa opinia mea, sunt bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa-ti iei un produs arunca un ochi aici http://www.paulaschoice.com/beautypedia/ sa vezi daca ingredientele sunt bune si fac ceva si citeste si niste review-uri ca sa-ti faci o parere despre acel produs.

Mie imi place mult crema bioderma atoderm nutritive, pentru ten. Il lasa hidratat, are ingrediente bune, nu contine alcool sau parfum ceea ce e foarte important pentru o crema indicata tenului. Esential este si sa se afle la tub sau in recipient opac cu pompita, borcanele acumuleaza bacterii iar ingredientele active mor mult mai repede.

Pentru corp imi place foarte mult crema johnson baby bedtime (cea mov ), intra rapid in piele si o lasa hidratata si catifelata.

De vreo 3 ori pe saptamana imi fac si un scrub cu zat de cafea ( folosit ), lasa pielea catifelata. :)

| Blackrose4 a răspuns:

Pentru corp am încercat cremele de la Avon din gama Care (în special cea cu lăptişor de matcă), am fost mulțumită de ele, hidratează bine.
Dar preferatele mele rămân cele de la The Body Shop, sunt "demențiale" happy, mai ales unturile de corp.
Pentru ten, momentan testez o cremă de la Guerlain care se numeşte Météorites Oxygene Care Moisturizer. Îmi place foarte mult cum îmi lasă tenul, rămâne fin şi hidratat.

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Folosesc produsele de la H2O plus, sunt super hidratante si contin ingrediente de calitate, naturale.