| Amelia87 a întrebat:

Ce culoare a parului i se potriveste cel mai bine unei persoane cu ochii verzi?

41 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Depinde de culoarea tenului. Daca e mai inchis brunet sau saten, daca e deschis se poate si blond.

daniela
| daniela a răspuns:

Eu am ochii verzi si de la mama natura eram saten deschis, acum ma vopsesc un blond cenusiu si sunt multumita de cum arat

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cel mai potrivit e negrul.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Culoarea naturala e intotdeauna cea potrivita.

| Leea1234 a răspuns:

Bruneta... ochii verzi... ceva super atragator!

| Ana a răspuns:

Bruneta, k si eu am ochii verzi si tot bruneta m-am facutwinking
majoritatea mi-au spus ca imi sta bine.incearca si u big grin

| Annitu a răspuns:

Rosu-albastru... daca esti stelista. daca nu.thinking nu stiuhee hee

| Dianna a răspuns:

Eu am ochii verzi si pot sa spun ca am incercat toate culorile mai putin blond. daca e blond + ten deschis_ochii de culoare deschisa nu mai accentuezi nimic.
incearca saten inchis, ciocolatiu chiar si roscat. e foarte frumos.prin culorile astea evidentiezi foarte frumos culoarea ochilorlove struck!

| Dianna a răspuns:

Toata lumea spune brunet.stiti cat de greu iese brunetul din par? foarfeca e solutia.am incercat si eu pe pielea mealaughing) am zis ca nu ma mai fac bruneta niciodatalaughing

| RoxanaCher a răspuns:

Sten daca au tenul inchis!

| oz a răspuns:

Mie imi plac blondele asa ca...

| Mixed a răspuns:

Negru... da bine in contrast cu niste ochi verzi :X .si buze roz...sau rosii...winking

bafta:*

| Munchkin a răspuns:

Roşcat, mai mult ca sigur. happy Dar nu un roşu ţipător.

| PauLa.M a răspuns:

Incearca un saten ciocolatiu
daca te faci bruneta si ai tenul deschis risti sa arati ca o "moarta"
aveam eu una in cartier asa si o strigau prietenii "Morticia" straight face

| babyangel a răspuns:

Depinde de culoarea tenului. eu sunt blonda si am ochii verzi.

| leny a răspuns:

Depinde si de ten.eu am ochii verzi si am incercat toate culorile posibile:-). bruneta, chiar daca imi scotea culoarea ochilor in evidenta ma maturiza.roscatul ma prindea bine intr-un timp dar mi se pare destul de pretentios(cand se ducea din intensitatea culorii aratam ca o tiganca-nu ca as avea ceva impotriva lor). cel mai mult mi-a placut cum imi statea cu caramel sau hony(de la l'oreal)...

| joanna_1070 a răspuns:

Saten :X [o nuanta mai deschisa asa ]. In nici un caz brunet, mai ales ca ai spus ca ai tenul deschis.Satenul iti va pune in evidenta ochii

| Guitarlove a răspuns:

Un roscat foarte frumos. Este demonstrat ca roscatelor le sta bine cu ochii versi si invers... Dar bineinteles nu un roscat d-ala de-ti ia foc parul... straight face

| ΔH a răspuns:

+1 pentru oz.
Si mie-mi plac blondele.winking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Negru albastruilove struck

| georgiana a răspuns:

Eu, de ex am ochii verzi si culoarea parului negruwinking

| tweety_8071 a răspuns:

Blond, daca ai tenul deschis, bruneta ai arata ca moartahee hee
bye:*

| r8driver a răspuns:

Negru...

| Aurelia a răspuns:

Mie mi se pare ca parul saten se potriveste cu o persoana cu ochii verzi!

| smy a răspuns:

Sincer saten sau blond!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru sau blond!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Castaniu sau roşcat (vulpiţă)!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bruneta