| unaboona a întrebat:

Ce farduri naspa si de proasta calitate au astia de la avon! vooi sunteti de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Depinde.Fondurile de ten, pudrelele, perlele si blush`urile cel putin mie imi imbatranesc fata cu cel putin 3 ani.Rimelele imi plac dar imi incarca prea mult genele.
Mai degraba as opta pentru L`Oreal Paris sau Oriflame.

P.S: @noname spune ca este de acord doar pentru "binemeritata" fundita.Ce nervi imi face rolling eyes.

17 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

DA! La fel si oriflame! Si nu numai fardurile laughing cam toate mai ales parfumurile scumpe si carora nu le tine mirosu nici pana iesi afaralaughing mai bine merg in hipermarketuri si imi cumpar de acolo! Bye.

| T30D0RA a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine. Daca tu folosesti farduri de la Avon si ti-ai dat seama ca nu sunt bune, asta nu inseamna ca nu sunt bune pentru toata lumea. Fiecare om are alta piele, alt organism.

| zaapalici a răspuns:

E foarte proasta. unele ( dar foarte putine ) sunt bunicele dar restul praf .mi.am luat niste oje si zici ca sunt dintralea de le ai atunci cand iei o jucarie de se ia cand se usuca ...nasppaaa eu acum imi iau de la lady`s sau oriflame ...sunt foarte bune mai ales cele de la oriflame :X

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Deci aproape toatate fardurile mele sunt de la avon as cumpara de altundeva dar avonu e mai al indemana are mama o colega reprezentanta si na... marog 1. nu imi plac delc paletele acelea true colors sunt foarte farte nepigmentate am cred ca 5-6 palete asa care nu sunt bune de nimic rujurile nici atat lucurile sunt ok dar mascara e oribila i face reclama degeaba e de foarte proasta calitate la avon

| deniisa a răspuns:

Imi pare rau dar nu sunt de aceeasi parere ca si tine. Folosesc produse Avon de mai bine de doi ani si cel putin mie chiar mi se par de calitate. Daca ti nu ti se par de calitate foloseste altceva. Pa pa

| aneta a răspuns:

Nu.Mie mi se par ca sunt bunehappy

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Unele sunt de proasta calitate, insa unele sunt bune. Dar la Oriflame sunt mult mai bune.

| megadeth_5578 a răspuns:

Da, foarte de acord cu tinelaughing, eu mi-am luat o chestie anti-cosuri, si dupa vreo 2 zile zici ca aveam acnee. Si mi-am luat de la o firma romaneasca o chestie de cosuri si mi-ai disparut toate. (si era de vreo 5 ori mai ieftina decat prostia aia de la avon)

| Panda a răspuns:

Doamne auzi ce zice o fata mai jos( Anny) ca e una din cele mai bune firme de cosmetice... fata mea nu ai auzit de channel?

| soraluisatan a răspuns:

Nu! poate ti ai comandat ceva ieftin sau nu stiu de ce ai parerea asta.eu am numai farduri de la avon si sunt multumita.in schimb oriflame e praf!

| Burzea a răspuns:

Da . funda?

| unaboona explică:

La toate tzarancile care le place avonu nu stiu ce inseamna aia calitate...de oriflame nu ma pot pronuntza ca n-am folosit da nici el nu-i mai prejos din cate am auzit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi spui? Am dat 13 lei pe o paleta de farduri cremoase ca sa constat ca e doar sclipici. Ma apucat toti dracii blushing.
Nu imi place Avon deloc, mai ales de cand vreau mai multe de la un produs.
Asta e, cine a intrat in gura lupului sa se invete minte si sa nu se mai bage alta data.

| DianaPaula14 a răspuns:

Sincer nu cred ca sunt desptul de bune eu folosesc! Dar in fine fiecare cu parerea lui!

| BubblesBlossom a răspuns:

Avon?! Avon este una din cele mai bune firme de cosmetica!

| theboywithdog a răspuns:

DA. Mama e reprezentanta la Oriflame are super farduri.

| florycyk_9864 a răspuns:

Buna!
da ai in mare parte dreptate! nu toate produsele avon sunt bune!
dar asta e pana la urma...ce gasesti bun in Romania in ziua de astazi?! sad