| FatFrumosDinLacrima a întrebat:

Ce forma pot da la sprancene,daca am fata lunga, cum sa ma pensez si am o spranceana putin mai mare decat cealalta?

2 răspunsuri:
| AdelinaIoana14 a răspuns:

Incepi de la baza (un pic mai grosute) si le subtiezi spre varf incet-incet.Si desigur trebuie sa le arcuiesti. happy

| CinevCeva a răspuns:

Depinde si de forma initiala a sprancenelor.

http://addox.ro/cum+sa%3F/cum+sa+ne+pensam+corect/121

Sper sa te ajute. Daca nu te regasesti in nimic de aici, incearca doar sa pensezi ce este in plus - adica firele de pe marginea sprancenei. Te sfatuiesc sa mergi totusi la cosmetica, daca nu esti sigura. Ai grija cum alegi cosmeticiana, deoarece majoritatea aleg sa iti faca sprancene prea subtiri. Funda? :*