| Sara2 a întrebat:

Ce greutate trebuie sa am la 1, 71 inaltime? eu am 57 kg dar cand stau jos am putina burtica iar picioarele se ingroasa foarte tare se latesc asa cand stau pe scaun, si am vergeturi pe partea inferioara a picioarelor cum scap de ele?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La 1,71 ar trebui sa ai in jur de 61 de kilograme. Deci, din punct de vedere esti subponderala. Dar asta de obicei nu conteaza. Ca sa scapi de burtica, apuca-te de niste abdomene, alearga, innoata. Pentru picioare, genoflexiuni, alergat, innot; iar pentru vergeturi, exista niste creme speciale.
http://www.naturo.ro/products/id/159/vergeturi/
Sper ca te-am ajutat!

| anss23 a răspuns:

Ai o greutate foarte bună, chiar ai mai putea pune câteva kilograme pe tine.Tot ce trebuie sa faci este să-ţi tonifici muşchii facând un sport. Poţi să-ţi faci un abonament la sală sau să faci jogging de vreo 2-3 ori pe săptamână.happy