| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Ce machiaj se potriveste la o rochie de culoarea untului cu sandale portocalii cu floricele de pâslă şi brăţara portocalie şi lănţişor cu flori roz,crem,piersiciu,mov daca ai ochi kaki, par castaniu

Răspuns Câştigător
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Un machiaj portocaliu-maro deschis amestecat cu crem putin inchis

8 răspunsuri:
| darii a răspuns:

Un machiaj natural ar fi perfect. Incearca sa folosesti o pudra bronzanta [ pe care neaparat sa o aplici cu o pensula groasa ], iar pe pleoape un fard auriu cu un dermatograf pamantiu ar fi perfect. Si desigur nu uita de rimel si blush. Pentru buze ai putea folosi un nude happy Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru anonim_4396):

Asta sigur e Poker, adversarul lui Batman

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Joker.

| oxxy05 a răspuns:

Daca ai un ten deschis la culoare ai putea incerca fard e pleoape de culare roz (placut) si un gloss tot roz. Sau fard de pleoape Maro deschis si un ruj portocaliu dar nu foarte aprins. Daca te pricepi bine la machiaj sau te machiaza cineva care se pricepe te poti juca cu 2, 3, 4 culori asemanatoare de culoare crem de exemplu sa fie mai apropiata de culoarea rochitei. Daca vrei sa fi machiata mai mult opteaza si pentru fond de ten, nelipsitul rimel si perle bronzante sau cu sclipici. Nu folosi perlele cu sclipici daca este un eveniment de zi si ai grija sa nu combini un machiaj prea incarcat, va trebui sa te hotarasti singurica. Succes!