| candy_2919 a întrebat:

Ce masca de par pot sa o fac acasaa pentru par degradat? Am auzit ca cea de ulei de masline este bunastraight face cu ce sa il amestec cat sa pun? am parul mediu.batting eyelashes Multumesc

Răspuns Câştigător
| Unique a răspuns:

Buna Candy, frumos nume si dupa nume ai si un par frumos! Sa incep cu masca ta de par.
Timp de o saptamana la rand in fiecare zi parul tau are nevoie de tratament natural preparat acasa!
Pentru iceput te-as sfatui sa iei si sa scrii undeva tot.
Ai nevoie pentru par mediu de :
1 o cana de ceai de musetel, urzica sau menta
2 2 galbenusuri de ou
3 ulei de masline
4 jumatate de canita de sampon de urzica
5 5 picaturi de balsam pentru par oricare
6 5 picaturi de sampon normal de acer folosesti tu acasa
7 o lamaie stoarsa bine
8 5 picaturi de ulei de ricin
9 ai nevoie de sapun de rufe ras in ceva si bagat peste
si 10 la sfarsit adaugi doua lingurite de smantana

Dupa ce-ai adaugat aceste produse intr-un reipient(un bol. farufurie, ceva )
Trebuie puse in ordinea scriasa de mine
Trebuie puse toate deodata amestecate bine ci mixerul, lingura orice
Acest tratament trebuie sa il continui timp de-o saptamana in fiecare zi la ora fixa
de exemplu luni faci baie pe acp cu remediile scrise la ora 8 seara
si marti-miercuri la aceeiasi ora
Este foarte buna, crede-ma
si nu te mint deoarece eu sunt cosmeticiana si ma stiu foarte bine la chestii din astea
daca ai nevoie si de alte sfaturi te invit sa le iei de la mine
mersi
pentru orice contacteaza-ma

6 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Poate iti folosesc si aceste masti:) http://www.e-joy.ro/index.php?a=2836

| Unique a răspuns:

Ms mult de fundaaaaa
sper sa te ajute dar o sa te ajute ff mutl reteta mea si masca
sa -o folosesti cu incredere si bucurie
sa imi spui si mie cum e parul tau dupa
ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti nu numai decit masca cea de ulei, dar ulei natural

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu sunt de acord cu persoana care a scris deneaori, uleiul de masline e cel mai bun tratamen

| fosa.poplitee a răspuns:

1-2 linguri de ulei de masline si un galbenus de ou.

| alina_8980 a răspuns:

Buna. Si eu folosesc acasa ulei de masline. Il pun pur si simplu pe par, dar doar pe lungime! Sa nu pui la radacina pentru ca se ingrasa! Eu uneori am mai facut si o masca asa cu ulei de masline, galbenus de ou si o lingura de miere de albina. E foarte bun at pentru par cat si pentru fata! Sper ca te-am ajutat! Paaa