| JeSuisElle a întrebat:

Are ceva daca amestec sucul unei lamai + o lingurita de ulei de masline cu vopseaua henna sonia? Am auzit ca deschide si parul putin la culoare, dar mi-e sa nu se aseze vopseaua. Voi ce ziceti sa amestec sau nu?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu,o sa fie un dezastru.Lamaia intr-adevar deschide culoarea parului dar foarte fooooarte putin(nu mai mult de 1-2 tonuri) si asta doar daca te speli la propriu cu suc de lamaie in fiecare zi si stai la soare ore intregi, altfel asa putina zeama nu are efect si mai ales daca amesteci cu henna si ulei de masline...nu vei obtine nimic, doar se va colora parul de la henna pentru ca daca e inchisa la culoare este foarte puternica si cred ca stii si tu ca daca iti dai cu henna in cap nu o mai scoti decat cu foarfeca pentru ca peste ea nu prinde nicio vopsea. Daca vrei sa-tiu deschizi putin culoarea parului foloseste macar o vopsea fara amoniac...