| anonim_4396 a întrebat:

Ce masti pentru cresterea parului imi recomandati?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din ulei de recin. thumbs up

| Barajag a răspuns:

Iti recomand sa-ti pregatesti o masca din :ulei de masline, ulei de ricin si miere de albine, nu pot sa stiu cat de lung sau scurt este parul tau ca sa-ti pot da si o anumita cantitate din acestea.Bafta!

| kiss1 a răspuns:

Ti-ai dorit intotdeauna un par lung si sanatos, dar metodele pe care le folosesti nu au dat rezultate. Incearca tratamentele naturale pentru cresterea parului. Sunt mai putin costisitoare si de cele mai multe ori rezultatele apar rapid.

Incepe prin a bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf. Va stimula cresterea parului. Deconctul din radacina de brusture este de asemenea util, se aplica dupa spalare, masand bine scalpul. Daca nu iti place cum miroase inlocuieste-l cu ulei de nuca de cocos. Lasa-l sa se absoarba in pielea capului si ajuta-l folosind un prosop cald pe care sa il tii pe cap cel putin o ora.

Infuzia din coaja de lamaie are efect revitalizant si da parului stralucire. Taie marunt cojile de la 500 g lamai, pune-le intr-un vas si toarna peste ele 1, 5 l apa clocotita.

Astupa vasul si lasa-l sa stea circa 3 ore, dupa care iti poti clati parul proaspat spalat.

Ar fi bine sa aplici o masca hranitoare macar de doua ori pe luna ca sa ai un par lung si sanatos.

Pentru ca parul tau sa capete stralucirea pe care ti-o doresti, spala-ti parul cu ceai de plante cel putin o data pe saptamana.

Atunci cand ai mai mult timp la dispozitie, stoarce o mana de agrise intr-o ceasca de lapte si lasa-le sa se mixeze timp de 2 ore, dupa care aplica pe par.

Iti poti face si un amestec de ou cu ulei de ricin. Aceasta masca este foarte eficienta, mai ales cand o lasi sa actioneze aproximativ 40 de minute. Ajuta la cresterea parului si la indesirea lui.

| Sin a răspuns:

Vitamina A pentru par, ti-l intareste si ti-l face mai des, uleiul de ricin, Nu poti sa grabesti cresterea parului, nu te astepta sa te trezesti a doua zi cu parul pana la calcaie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, daca nu ai parul ars foloseste o masca formatha din ulei de ricin inainte sa te speli pe cap sincer ca masti nu prea sunt dar u tiai putea face una eu am parul foarte ars si tin f multe tratamente dar si masca de la kallos ii da mai multa putere parului! bafta

| bestmusik a răspuns:

Iti recomand uleiul de ricin combinat cu uleiul de masline; lasi aceasta masca pe fata timp de 2-4 ore iar dupa te speli.Repeti acest procedeu de 2-3 ori pe saptamana.

| Didi14 a răspuns:

Depinde de tipul tau de par.Nu corespund mastile, uleiul de ricin, e bun, a folosit o amica de a mea.Totusi eu cred ca mai bine ar fi sa intrebi la naturist.Bafta!