| Damian a întrebat:

Ce nu am inteles fetelor este de ce cand va duceti pana la magazin sa luati paine trebuie sa va machiati si sa va imbracati de parca a-ti merge la discoteca, pentru cine va faceti asa frumoase pentru. 5 minute, ca oricum daca va intreaba cineva ceva fugiti speriate de bombe

Răspuns Câştigător
| jarulitza a răspuns:

laughing)))) buna intrebarea ta damian bravo asa e am si eu cunostinte care se dau cu spaclul si rideaua pe fata dar fetele care fac asta probabil ca sunt complexate de ceva la fata lor, de ex eu ma acopar cu fond de ten cand imi iese un cos o data la cateva saptamani in rest nu prea avem de ce sa ne machiem pentru ca tot natural se poarta...Si stii ce mai e stupid, sa le vezi asa aranjate si machiate si unghiile sa fie vai de ele cu oja sarita...Cine stie, poate spera sa il intalneasca pe Fat Frumos fetele astea jos stand la coada la paine.

15 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu machiata si deghizata ca pentru carnaval, dar aranjata putin si cu o haina decenta denota respect pentru tine ca persoana si pentru cei care te privesc! Preferabil sa incanti ochiul nu sa provoci repulsie!

| IrinaAndreea a răspuns:

Nu stiu daca e cazul sa generalizezi, dar oricum prefer sa vad o fata aranjata mai mult decat e necesar, decat una in pijamale si cu parul nepieptanat. laughing

| aangelia a răspuns:

Uneori ma machez, si cand ma machez sa ma duc la magazin, nu f tarehappy

| υη נσ¢ ∂є ¢σριℓℓ a răspuns:

Pentru ca vrem sa fim sexi tonguetonguetonguetonguetongueeu si in casa ma machieztonguetongueintrebarea asta e foarte aiurea e ca si cum te-as intreba eu pe tine de ce te inbraci cand te duci sa duci gunoiulaughinglaughing

| Laura_2393 a răspuns:

Daca o fata se machiaza inseamna musai ca vrea sa agate vreun baiat? Se machiaza pentru ca le este teama sa nu fie considerate urate daca nu se machiaza si se imbraca bine.pentru ele e la fel de normal ca pentru tine sa te piepteni si daca e cazul sa te barbieresti dimineata. Problema cu fugitul nu prea mai e la ele ci la tine, schimba si tu genul de abordare ca daca spui ca le pui pe fuga nu e prea inregula. Si xxmryxx are dreptate, nici eu nu ies machiata pana la paine decat daca nu m-am incercat un nou stil de machiaj in ziua respectiva sau m-am intalnit cu iubitul:-p

| anonim_2270 a răspuns:

Ehee.>> nu esti u fta.> pakat ca ai sty si uh atunci dk TOatee fetele s machiaza si pentru 5 min.>> laughing=]]

| mon@29 a răspuns:

Si eu la fel ca xxmryxxwinking

| andreeasim1 a răspuns:

Eu cum ma trezesc asa ma duc.depinde cateodata daca ma machez dimineata ca ma duc undeva si dupa aia raman asa toata ziua.se mai intampla, dar sa ma machiez special sa ma duc la paine? nici nu ma gandesc! E o prostie... vor doar sa atraga atentia cuiva zic eu. ceva de genul, fata fatala pe care nu poti sa o ai

| Cătălina_6063 a răspuns:

Hm... sunt fete din astea nu zic dar eu nu ma machez cand e vorba sa merg pana la magazin

| cяιss a răspuns:

Adevarat xxmryxx...
la fel si eu laughing

| AnonimA a răspuns:

Eu nu ma makez imi prind parul repede sh gatha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca cele care se machiaza dimineata vor sa ramana asa toata ziua...

PS: Folositi cat mai putin font de ten si farduri pentru. ca strica tenul la 20 si ceva de ani veti arata ca la 30...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai amiane.cine tiai zis tie ca toate fetele sunt asa?

| blablablalba a răspuns:

Ff ciudat! daca ma duc la magazin imi iau un tricou si pantaloni scurtzi... fara makeup sau aranjata... LOlZ

| alexcump a răspuns:

In calitate de baiat mi-am format si eu o idee.
Laura zicea ca o fata se machiaza sa arate mai bine.
Pt mine treaba asta e egala cu zero. Daca o fata arata mai bine machiata ce se intampla cand e nemachiata si se uita in oglinda? cade in depresie?
Eu cred ca ar trebui sa depasiti efectul asta de turma. Daca toata lumea se machiaza trebuie sa va machiati si voi. SINCER sunt fete care arata foarte bine nemachiate si se machiaza si arata naspa.

Cele care se machiaza sa arate bine, ca fara machiaj nu arata bine o sa aiba un soc mult mai mare atunci cand cineva le va vedea nemachiate, fiindca machiajul in timp '' deterioreaza '' aspectul. Si nu-mi spuneti ca sunt creme naturale. Ca daca fetele s-ar da numai cu creme naturale nu s-ar vedea tona de machiaj si fond de ten pe fata.
Mai bine va multumiti cu aspectul fizic de la natura nu incercati sa ascundeti treaba asta ca mai rau faceti. Ganditiva ca cine va place va place cum sunteti naturala nu pentru machiaj. Daca inercati sa impresionati prin machiaj, prin felu in care aratati voi machiate, aveti '' niscai '' probleme...

Stima