| anonim_4396 a întrebat:

Ce oja se potriveste la o rochie mov-lila? Adica. ma gandesc ca daca imi fac si unghiile aceeasi culoare ca rochia e deja prea mult...

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Manechiura frantuzeasca merge aproape la orice tinuta.winking

18 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Si eu sunt pentru french dar si pentru un piersiciu foarte pal sau doar un lac simplu.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca un franch cu ceva model mov si auriu, va arata superb, contrastul rochiei si frenchul cu mov si auriu, vei vedea ca ai sa fii invidiata.

lolita
| lolita a răspuns:

Cea mai transparena sau frantuzeasca

auran
| auran a răspuns:

Lac transparent, french, al sidefat sau mai exista o nuanta de alb dar sidef multicolor discret

| DenissaDeea a răspuns:

Eu as zice un alb sidefat putin mai transparenta se potriveste cu orce culori de imbracaminte ...sau un roz sidefat...

| kh1ss a răspuns:

O oja mov

| cely a răspuns:

Roz

| ada a răspuns:

Din cate stiu eu, rujul de pe buze trebuie sa se asorteze cu oja, nu neaparat hainele...De ex. daca ai un ruj rosu, iti poti oja unghiile cu rosu; Un ruj auriu, niste unghii aurii sau o culoare care sa faca parte din aceeasi gama coloristica, un ruj roz, o manichiura roz pal s. a. m. d... Daca tu ai o rochie mov iti dai seama ca ar fi prea mult sa iti faci o menechiura cu oja mov si sa te mai si rujezi cu mov...Incearca un lac de unghii, o manichiura french, ceva cat mai natural pentru a scapa de problema asortatului.

| Adorable3 a răspuns:

Cred ca cel mai bine s'ar potrivi o manichiura french...manichiura french,, iti face mainile mai finutze.si se potriveste aproape la orice tinutasmug

| emilica95 a răspuns:

French sau roz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar merge foarte bine un gri discret, sau argintiu daca preferi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de nuantza ojei cauta una la fel k si culoarea rochiei... e ff imp...FRENCH asa e merge la toate tipurile de rochii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te sfatuiesc sa folosesti pentru buze un portocaliu care sa iasa in evidenta iar pentru unghii un portocaliu cald.Si eu am trecut prin aceeasi dilema si iti spun ca se vedea foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mov se vede bine ca daca rochia e mov normal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic tot la fel ca anna:manichiura frantuzeascahappywinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oja care se mai potriveste cu mov-lila este roz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti ungiile mov pal spre roz si o sa mearga!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probeaza niste lacuri care iti vin mai bine dupa rochia ta mov lilawinking.