Întrebare recomandată | Nolkyz a întrebat:

Ce parere aveti despre corsete? Va plac, nu va plac? Ati purta?

18 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Imi plac corsetele. Eu am din Mexton unul din blug este foarte frumos si am si blugi la el.

| mona a răspuns:

Nu imi plac deloc, nici nu cred ca as purta asa ceva

| MasterOfDisaster a răspuns:

Mie nu imi place ideea. Poate sa porti o data la o ocazie speciala, merge, dar mi se pare o prostie sa porti ceva in care sa te simti chiar nasol, doar de dragul aspectului fizic.

| BiuL a răspuns:

Sunt senzuale. As purta daca as avea o ocazia speciala, poate un bal mascat sau ceva de genul.

| raluca0306 a răspuns:

Mi se par elegante, dar nu tocmai confortabile.Iti scoate in evidenta talia feminina.

| Antonia981 a răspuns:

Pai iti face o silueta mai frumoasa deci da

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Personal, nu le prefer. Îmi imaginez că ar fi și puțin incomode, dar deh, pentru a accentua suplețea taliei, coapselor etc, probabil că o parte a sexului frumos ar fi dispuse să le "experimenteze". Probabil și o parte a barbatilor mai plinuți..., mă refer la amatorii de bere laughing.
Bine, există și acele corsete medicinale pentru oamenii bolnavi, dar nu știu la ce corsete te-ai referit când ai pus întrebarea?!

| PedoBarbie a răspuns:

Eu nu.

| Aberdeen a răspuns:

Nu port.refuz sa cred ca as arata mai frumoasa intr-un corset decat asa cum sunt si fara.nu spun ca nu isi are rolul(intr-un fel sau altul).

este mai mult un moft, din prisma mea.dar totusi, gusturile nu se discuta! happy

| xBya a răspuns:

Corset? Nu e chestia aia de te strange in talie si iti turteste bustul impingandu`l in afara si facandu`l sa arate crunt? Nope.

| Nolkyz explică (pentru xBya):

Eh, iti dai seama ca nu l-as purta ceva de genul http://4.bp.blogspot.com/......treme.jpg. E vorba de a subtia putin talia si pentru a da o nota de eleganta.

| xBya a răspuns (pentru Nolkyz):

M`am linistit, gata.
Dar tot nu`mi place.

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Nu-mi plac, mi se par incomode si sofisticate, deci nu le-as purta nici moarta. E doar parerea mea, ladies!*

| AleX199506 a răspuns:

Sa sti ca eu as purtalaughing daca as fi fata

| veveritza6499 a răspuns:

Eu, personal, nu am nimic impotriva corsetelor, dar cum nici n-am nevoie, nu as purta, dar daca as avea nevoie, cine stie... As face si asta tongue happy

| batybaty a răspuns:

Pai mie imi plac dar sa nu cada dupa tine sa aive bretele sau fara ar fi dragut dar pentru ce ocazie

| Waterfak96 a răspuns:

Parerea mea este ca au un rol imporrtant in societate deoarece ne ajuta sa nu vedem ceea ce nu vrem. WTF sunt baiat nu as purta.

| Nolkyz explică (pentru Waterfak96):

Eh, exista si corsete pentru barbati laughing