| coooooo a întrebat:

Ce parere aveti despre epilarea definitiva sau marog semidefinitiva ca din cate am inteles doar iti creste parul mai greu ..este vreun risc? de la ce varsta e ok?

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca e mana cereasca chestia asta laughing
Sincer e o idee super sa nu mai stai mereu sa te epilezi, eu insa am doar 13 ani si cred ca e prea devrema sa ma epilez definitiv, momentan trebuie sa ma epilez normal o data pe luna insa ma gandesc ca peste 2-3 ani o sa merg sa ma epilez definitiv. Riscuri nu stiu daca exista dar oricum o sa ma informez si daca gasesc ceva o sa iti mai raspund.

| SweetDreams a răspuns:

Stiu ca pe langa faptul ca operatia costa destul de mult, nu este foarte eficienta ( dupa un timp parul incepe sa creasca din nou).Am auzit ca sunt si unele riscuri in legatura cu pielea..nu stiu sa iti spun concret, asta e din ce am mai auzit de la alte persoane.
Poti sa te mai informezi de pe net, sau de la salonul unde ai vrea sa te epilezi, sa cunosti bine toate etapele si riscurile.
Bafta :*

| Bєshka a răspuns:

Si eu vreau sa ma epilez la anul.nu stiu daca e bine sa ma epilez la 13 ani.am vazut pe niste siteuri ca ar costa 50euro.