| Utilizatoare123 a întrebat:

Ce parfum imi recomandati? As dori unul cu siaj bun, sa aiba orice note dintre cele dulci, gurmande si condimentate. Preferatele mele sunt: notele de pruna, para, zmeura, coacaze, sampanie, violete, ciocolata, caramel, vanilie, in general orice e gurmand si ceva note spicy. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......te-scumpe/

Vezi la postarea astea ca am facut niste recomandari pentru buget mic parfumuri dulci cu note de caramel.

| Utilizatoare123 explică (pentru alina2k18):

Mersi mult! pe asta l ai incercat? https://www.parfumas.ro/......um-7738085

| alina2k18 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Nup, dar e pe lista de dorinte :D
Eu ador mirosul de cafea, mai ales ca eu si fumez deci 'vine' bine pe mine.
Vezi ca au si esenta asta https://www.parfumas.ro/......um-7739221
Uita-te la reviews ca sunt multe parfumuri interesante daca iti plac astea dulci bombonicioase, caramelizate.

| Utilizatoare123 explică (pentru alina2k18):

Dada, suna bine! Si esenta e mai tare cred. Am bagat o acum in cos. Oare o fi diferenta de note intre uleiul asta si EDP? Nu ar trebui...

| alina2k18 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Nu, au aceleasi note doar ca EDP e in alcool gen si esenta in ulei si tine mult mai mult pe piele.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ma bucur ca exista si oameni care stiu ce cauta, insa in materie de parfumuri toti cautam persistenta, pe langa asta in alegeri conteaza alaturi de preferinte si pretul
Sunt persoane care ar da lejer 900 de lei pe 100 ml de parfum original, altii nu dispun nici de 300 de lei pe 100 ml, deci pretul este si el un factor important.

Intrucat nu sunt femeie, insa pot spune ce am mai oferit eu (din cate imi aduc aminte) unor fete si femei si le-a placut in materie de parfumuri:

Roberto Cavalli Paradiso Assoluto (parfum)
Davidoff Cool Water Woman (Parfum )
Elizabeth Arden White Tea (EDT)
Armani Si (parfum)

am vrut sa dau doar cateva exemple de parfumuri accesibile, nu vreau sa ma sparg in figuri ca eu cumpar doar de la Armani sau D&G caci nu despre asta este vorba!

| Utilizatoare123 explică (pentru Simpatic):

Mersi de sugestii! O sa caut despre ele happy Da, cam greu de gasit ceva bun sub 200 de lei. (bugetul meu) Si mai ales sa fie dulce & persistent, de obicei astea dulci nu prea sunt

| Simpatic a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Cu placere!
poti merge cand ai timp si prin mall daca iti este la indemana si sa testezi cateva parfumuri, unele se regasesc si la sephora, macar ca sa iti faci o idee. dupa aceea le poti comanda de pe siteurile cunoscute care vand la pret mai accesibil decat magazinele fizice!
oricum cele pe care ti le-am recomandat sunt in online cam in acest target de 200 de lei!