| marycris a întrebat:

Ce pot face ca sa nu imi mai rod unghiile... le vreau si eu mari ca ale colegelor mele...crying

10 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Mergi la orice farmacie naturisa sau plafar si cumparati ulei de ricin costa vreo 3 roni, te va ajuta sa-ti creasca repede cat despre ros unghiile, nu stiu deseaza ocupa-te cu altceva

| Psihiatra a răspuns:

Rosul unghiilor banuiesc ca e la tine, ca la multi altii un tic nervos.Incearca sa-ti concentrezi ticul pe altceva.Shi eu faceam asta odata:imi rodeam unghiile cand eram in preajma unui tip dragut, eram la teste, gandeam la jocuri logice de pe net etc.Am o shmecherie:port mereu inel si il tot bazai tongue(il invart il scot de pe deget/pun la loc)Astfel m`am dezvatat de rosul unghiilor.Ai putea cand iti prinzi parul sa-ti lasi o shuvitza libera si sa te tot joci cu ea(si asta merge):o rasucestiin jurul degetului, treci degetele prin ea etc. Sper sa te ajute ce ti-am scris happy

| Pinky_4803 a răspuns:

Exista in farmacii, ceva tincturi amare cu care te dai pe degete.

Sper ca ti-am fost de folos :*

| UnZambetTeRog a răspuns:

Cat timp stai acasa bagale oleaca in otet... iar atunci nu le vei roade big grin

| oanawww45 a răspuns:

Si eu am avut problema asta mi-am dat cu lac de unghi incolor care intareste inghile si atunci devin mai tari si nu se mai rup asa usor din moment ce ai unghiile roase trebuie sa iti dai cu intaritor dinacela de la avon si poti sa-ti dai si cu o culoare ceva...sati sara in ochi. Bafta! Stiu ce simti si eu ma confrunt cu acelasi lucru numai ca acum am renuntat definitiv la rosul unghilor si acum astept sa-mi creascawinking DEci se poate! Good luck!

| anamaria91 a răspuns:

Este lac de unghii cu gust groaznic, anume pentru asta sau poti baga degetele in piper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amm...invinge cu vointabig grin...happy

| kirarin a răspuns:

Si eu am aceeasi problema in momentul de fata si incerc sa ma abtin.Nu e usor dar asta e tot ce poti face.
Bafta!

| Youknowimright a răspuns:

Gaseste-ti un alt tic si nu te mai gandi la unghii...adica in loc sa ti le rozi...roade si u o radieralaughing. serios functioneazahee hee

| Ann0810 a răspuns:

Poarta manusi in casa...si tot asa te vei obisnui sa nu ti le mai rozi.