| Lorelay16 a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi maresc buzele? ( in afara operatiei)

Răspuns Câştigător
| Unique a răspuns:

Nu este adevarat! Poti folosi conturul de buze, acesta iti confera buzele mai mari si mai sexy! Dupa aplici ruj, apoi un gloss peste!winkingwinkingCrede-ma lasa botxurile si prostiile alea!

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Exista la SensiBlu un glos special pentru marirea buzelor. Are in continut ardei iute (pisca putin) si alte substante, care iti umfla buzele pentru 1-2 ore, dupa care trebuie reaplicat. Il am si eu. Succes!

| Lora a răspuns:

Nimic doar sa te machiezi astfel incat sa dai senzatia ca sunt mai mari

Stefan
| Stefan a răspuns:

Modificarea aspectului buzelor se realizeaza prin injectarea unor substante care dau contur si volum. Procedura nu e dureroasa si dureaza circa 20 de minute si se realizeaza sub anestezie locala si nu necesita internare.

| ConstiintaTa a răspuns:

Lol...sa-ti maresti buzele?:O da ce is asa de mici, eu am buzele mari si cateodata ma mandresc dar cateodata mi-as dori sa nu le am asa, incearca cu un ccreion sa creezi un contur fals pentru. buze adica sa para mai mari sau incearca atunci cand te dai cu ruj/glos/orice altceva sa iti dai si un piculet pe LANGA buze ca sa para mai mari!

| Unique a răspuns:

Uite niste mici secrete pentru a avea buze mai mari si mai senzuale.
Intinde cu degetul un strat subtire de fond de ten, acelasi cu cel pentru fata, iar apoi traseaza un contur foarte fin, deasupra conturului buzelor tale, cu un creion in ton cu nuanta naturala a buzelor tale.

Pe centrul buzei superioare (daca numai aceasta te nemultumeste, daca nu si pe cealalta) traseaza cu un creion contur mult mai inchis, aproape maro, o a doua linie, imediat sub prima trasata, din ce in ce mai pierduta spre coltul buzelor.

Aplica rujul colorat cu o pensula de buze, omogenizand nuanta - linia bruna se va estompa in nuanta rujului, iar buza superioara va parea mult mai plina. Pentru "siguranta", pe mijlocul buzei, puncteaza discret un ton mai deschis de ruj sau aplica un gloss semitransparent sau translucid cu efect de volum.

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Incearca rujuri care au un continut de substante ce maresc buzele.sau pur si simplu da-te cu un gloss incolor cu mult sclipici, creeaza iluzia de marire.

| GeoXD a răspuns:

Fa-le sa para mari rolling eyes

| rahelyta a răspuns:

Botox mergi la doctor si o sa iti introduca cu sirinca in buza, si eu am avut si o fost ok si o tinut in jur de 5luni big grin

| xD a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta? :\