| 0PopaPorno a întrebat:

Ce poti sa faci ca sa nu mai ai tenul gras?

2 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Buna edward!
e ceva normal sa ai tenul gras asa ca nu e cazul sa iti faci probleme

in mod normal te poti duce la raftul cu cosmetice din hipermarket la categoria produselor pentru ten gras si iti alegi de acolo ce vrei

dar e mai ok sa mergi la farmacie sa ceri opinia unui specialist
e acelasi lucru doar ca in farmacie ti se va face un test pentru determinarea tipului de ten si ti se vor recomanda exact produsele de care ai nevoie(totul e gratis)
iti vei plati doar produsele de care ai nevoie, la fel ca in hipermarket.

mult succes happy
daca te mai pot ajuta cu ceva lasa-mi mesaj privat

| WestSid3 a răspuns:

Nu stiu daca poti face ceva. Am aceeasi problema si mi s-a acrit de treaba asta. Imi curat fata, apoi imi fac masti din pudra de argila (se gaseste la farmacii), iar peste pui sucul dintr-o portocala/lamaie stoarsa.
Te sfatuiesc sa ceri parerea unui specialist, cuiva care se pricepe in cosmetica si dermatologie. Numai bine!