| fanaddy706 a întrebat:

Ce produse de machiaj sa folosesc

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Depinde de varsta, tip de ten si ocazia pentru care te machiezi. Mizeaza pe rimel si gloss/balsam de buze colorat sau sidefat. Seara poti incerca si farduri de pleoape, creioane de ochi sau rujuri puternic colorate. Daca ai diferite imperfectiuni ale tenului, cosuri, cearcane, cuperoza atunci foloseste si fond de ten, corector eventual si pudra daca ai tenul gras. Cand o sa te obisnuiesti cu astea poti trece mai departe de la faduri de obraz, perle bronzante si iluminatori. Oricum cu rimelul si glossul roz nu ai cum sa dai in gres in nicio situatie, indiferent de varsta.

1 răspuns:
| Frost_8799 a răspuns:

Eu iti sugerez sa folosesti cele de la scoala Make-up Atelier Paris. Sunt de calitate inalta, daca te intereseaza, au pagina de facebook, la cautare ii gasesti usor