| assi a întrebat:

Ce produse recomandati pentru un machiaj de zi?happy

Răspuns Câştigător
| gazza01 a răspuns:

Http://www.machiaj-e.ro/imagini/machiaj-de-zi/machiaj-de-zi-8.jpg ai nevoie de: fond de ten (BB), pudra, perle deschise la culoare, rimel, tus cu care poti sa faci un contur finutz al ochilor, gloss deschis la culoare si 2 nuantze de maro: brun si un maro mai spre roscat si crem.

5 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand BB cream.Am folosit-o, si mi-a placut!
O zi buna!

| Kasia a răspuns:

-crema cu SPF
-fond de ten/BB cream in functie de tenul tau-daca ai imperfectiuni alege prima varianta, daca nu BB cream'ul e prefect
-fard natural in nuante de bej, crem, maro
-putin dermatograf sau tus la alegere dar nu e obligatoriu
-pudra
-blush
-balsam de buze
-rimel
-ruj/luciu dar nu e neaparata nevoie mai ales daca folosesti un balsam colorat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Depinde de fiecare ce prefera eu pentru machiajul de zi folosesc:
-crema de fata Solution hidra beyond (am si crema de ochi si masca de fata de care sunt super multumita:X)
Vreau sa mentionez ca am tenul uscat!

-Bb cream garnier cel clasic de care sunt foarte foarte multumita :X!

-Creion de ochi oriflame Dramatize (cu nuante de gri)
-Rimmel london mascara -extra wow lush
-Blush avon
-balsam de buze nivea cu fructe rosii, da o nuanta foarte frumoasa buzelor si hidrateaza

Mai folosesc si pudra Avon color trend doar ca nu e prea recomandat pentru ten uscat!

Tin s aprecizez ca nu am un ten cu probleme, am nevoie doar de hidratare, nu am acnee sau pete!

pa-pa

| GabriiiiiElla a răspuns:

Buna! Iti recomand un BB Cream in locul fondului de ten, pentru ca are o consistenta mult mai usoara si arata mult mai fresh. In al doilea rand iti recomand folosirea unei pudre in zonele in care tenul se ingrasa mai usor si are tendinta de a deveni lucioasa, aici ma refer la zona T ( fruntea, nasul si barbia), mai poti folosi un rimel, care va face ca machiajul sa para simplu, dar in acelasi timp rafinat, mai poti adauga si un pic de blush pentru a incalzi lucul, si iti recomand un gloss, nu ruj pentru ca rujurile se potrivesc mai mult seara, dar daca totusi iti place nuanta unui ruj, poti sa aplici peste un gloss pentru a nu parea ca este un look dramatic sau de seara si in ultimul rand iti poti contura si defini sprancenele cu putin fard maro.

| Lolypup a răspuns:

Pudra,rimel,luciu de buze si/sau creion de ochi happy