Întrebare recomandată | Daria00 a întrebat:

Ce produse recomandati pentru vergeturi? Spuneti-mi ceva ce ati folosit si a functionat. Sunt foarte deranjante, mai ales vara, fiindca se vad la mare sau la piscina (le am pe coapse, mi-au aparut in clasa a 5-a, asta fiind acum 4-5 ani). Stiu ca nu prea sunt sanse sa tratezi vergeturile, dar macar ceva ce amelioreaza... Am folosit Bio Oil vreo doua luni, insa nu am remarcat rezultate, poate ar fi trebuit sa-l folosesc mai mult... Ziceti-mi parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| Szisza112 a răspuns:

Buna am avut si eu aceeasi problema ca tine in trecut.
Iti recomand sa iti exfoliezi corpul cu un scrub (exfoliant) sa te hidratezi in zona respectiva cu crema de corp sau lotiune si in special foloseste ulei de migdale care in general se gaseste in plafar sau farmacie.
Eu am urmat pasii de mai sus cu sfintenie si au dat rezultate, acum abia se vad.
Bineinteles ca nu iti vor disparea definitiv, dar se amelioreaza.
O zi faina :*

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Incerca crema Gerovital Plant. Costa 25 de lei la farmacie. Nu dispar complet, insa se amelioreaza. De asemenea, daca iti permiti, rezultate mai bune vei avea mergand si facand tratament la un salon.

| CuriousStuff a răspuns:

Majoritatea vergeturilor se pot elimina definitiv doar prin operatie. Ai gija insa ca vergeturile pot fi si simptome pentru niste boli asa ca iti recomand un control medical. Ce culoare au? Albe, rosii, mov?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt albe? Vergeturile dispar definitiv cu laser.
Le poti ameliora foarte mult cu ulei de migdale dulci presat la rece, gasesti la plafar, ia-ti intr-o sticla mai mare.
Zilnic trebuie sa-ti hidratezi corpul, ia-ti o crema de la elmiplant gen skinnergy ( intra rapid in piele si miroase demential ) sau ceva de la dove.
Treptat se duc, eu am mai folosit o perioada si balsamul after shave de la nivea care are ca prim ingredient glicerina si chiar s-au diminuat cat o foloseam, poti incerca o crema cu glicerina ca prim ingredient.
http://3.bp.blogspot.com/.......20.17.jpg

Hidratarea trebuie sa o urmezi cu sfintenie. :)