| dominoo a întrebat:

Ce retete stiti impotriva cosurilor?

Răspuns Câştigător
| MarioOnette a răspuns:

Hey! Pai in primul ran NU le sparge, e scarbos si iti raman si urme pe fata.O sa iti spun si eu o metoda:1)Trebuie sa te speli pe fata cu apa si sa te speli cu un sapun curat.2)Apoi te stergi cu un prosop curat.3)Poti sa iei o lingurita mica, mare nu conteaza, ceea ce conteaza este sa fie rece, poti sa o bagi la trigider si apoi cand o scoti ti-o pui in locul unde ai cosuri, ajuta la desumflarea acestora, apoi poti, daca vrei sa te dai cu o crema hidratanta de fata, dar nu este neaprata doar daca vrei tu.Vei vedea ca peste cateva zile nu vei mai avea cosuri.Ale 4 metode(din care le stiu eu) sunt:1)Rade coaja de portocala, amestec-o cu putina apa si aplic-o pe zole afectate de cosuri.Este un tratament eficient.2)Aplica in mod regulat pe cosuri suc de lamaie.Lasa-l sa actioneze timp de maimum o oar apoi clateste zona cu apa calduta.3)Datorita proprietatilor sale antiseptice usturoiul este folosit de foarte mult timp in tratarea cosurilor.Este foarte simplu, nu trebuie decat sa freci zonele afectate de acnee cu usturoi crud.4)Aplica timp de 15-20 de minute castravete ras pe fata, ochi si gat, dupa care indeparteaza-l cu apa calduta.Acesta este un excelent tonic pentru tenurile cu cosuri si previne aparitia cosurilor si a punctelor negre. Sper ca te-am ajutat! BaFta!:*

2 răspunsuri:
| mihaelaalol a răspuns:

Exista la magazin niste plicuri cu pudra de argila(nu sunt foarte scumpe)-sunt de la aslavital)
trebuie sa pui tot plicul in apa/ suc si aplici pe fata. Apoi stai 20 minute,
te speli cu apa mai calda si gata.(acest lucru trebuie facut in fiecare seara timp de 7 zile si apoi se observa efectul.
FUNDA?!happy

| Bittza a răspuns:

Cea mai buna reteta este rabdarea thinking
am constatat ca nici o metoda nu e eficienta in timp straight face doar pe moment ..asa ca e ok sa ai grija ca fata ta sa fie mereu curata sa nu exagerezi cu make-up, seara regula demachiat +spalat pe fata cu ce vrei tu ( geluri de curatare, sapunuri speciale pentru fata, cele normale usuca pielea ).happy

Cosurile apar din cauza dereglarilor hormonale, iar aceasta problema dispar intotalitate la unele femei dupa prima nastere cand corpul sufera transformari happy. faza cu facutul dragostei nu este adevarata!