| DanaX a întrebat:

Ce tratament imi recomandati pentru varfurile tocite si caderea parului? Toate acestea cauzate de la placa.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MarieRova a răspuns:

Buna! Pai daca spui ca toate acestea sunt cauzate de placa, eu iti recomand:
1. In primul rand folosirea placii de par maxim de 4 ori pe luna.
2. Iar cand te speli pe cap, cel mai bine este sa iti aplici si o masca de par, iar dupa aia folosirea unui balsam.(Mai toate firmele sunt la fel, asa ca ti le iei pe cea care ti le permite bugetul).
3.Iar taiarea varfurilor la 3-4 luni pentru regenerare(2 cm, ar fi perfect)
Sper ca te-am ajutat, te pup!

| DanaX explică (pentru MarieRova):

Inainte foloseam placa 1data la 3-4 zile dar observam ca parul meu incepe sa se toceasca si de aprox. 5luni folosesc placa doar de 3-4 ori pe luna happy. Multumesc frumos pentru raspuns :*.

| Ariannna a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îţi tunzi vârfurile tocite şi apoi să nu mai foloseşti placa. Ştiu că o să îţi fie greu să nu o mai foloseşti dar cel mai frumos e să fii naturală, fix aşa cum eşti tu! big grin. Te mai poţi face rar folosind ceva termoprotector înainte.Şi pentru regenerare îţi recomand ceva de la Gerovital, şamponul şi loţiunea cu petroleum.

| DanAmarandei a răspuns:

Sampon si balsam pentru par deteriorat de la Vichy. E scump, dar f bun.

| Ics_Annadouapuncte_1997 a răspuns:

Renunta la placa in primul rand apoi du-te sa iti tunzi varfurile si lasa-l sa-si revina.

| AndraCutte a răspuns:

Eu iti recomand in primul rand sa renunti la placa pentru ca iti vei strica si mai mult parul happy si in al doilea rand poti sa folosesti o groaza de produse pentru ingrijit parul, dar nu cred ca pot face mare lucru deoarece parul este compus din celule de keratina, asezate undele langa altele, iar structura acestora nu poate fi modificata decisiv ...Singura solutie este sa-l lasi sa creasca si sa ai o alimentatie cat mai bogata happy Succes happy