| Bibik_7861 a întrebat:

BUna. Ce as putea face parului atunci cand varfurile sunt tocite?

mersi pentru raspunsuri [promit ca dau vot la toata lumea si funda]tongue

3 răspunsuri:
| ionela22 a răspuns:

Tratament pentru parul tocit. Oferiti parului dumneavoastra o data pe saptamana acest tratament cu lamaie si ulei de masline, care se prepara la iuteala. Se incalzesc 30 ml ulei de masline si se amesteca in el 30 ml zeama de lamaie. Se aplica dupa spalare pe parul ud, se maseaza usor, se infasoara capul cu un prosop si se lasa amestecul sa actioneze o ora. Apoi se spala bine cu sampon

Sampon cu ou. Parul uscat este protejat folosind acest sampon. Important e sa retinem ca produsele de intretinere pe baza de ou trebuie folosite cat mai proaspete, deorece astfel sunt mai eficiente. Aveti nevoie de: 1 albus, 2 galbenusuri, 1 lingurita miere, 1 lingura de ulei de masline si zeama de la 1 lamaie. Se amesteca bine cu telul galbenusurile si albusul. Se adauga mierea, uleiul de masline si sucul de lamaie si se amesteca. Se aplica pe parul ud si se maseaza pielea capului. Se lasa sa actioneze putin, apoi se clateste cu grija, fara a face economie de apa.

Cura protectoare cu galbenus si ulei de masline. Cine vrea sa faca din cand in cand un bine parului sau nu trebuie decat sa incerce aceasta reteta cunoscuta inca de bunicile noastre. Aveti nevoie: 2 linguri ulei de masline si 1 galbenus. Se inglobeaza prin picurare uleiul in galbenus. Pasta proaspata se aplica pe parul uscat si se maseaza, se inveleste capul cu un prosop si se lasa amestecul sa actioneze 30 de minute. Apoi se clateste bine.

Tratament cu cinci uleiuri. Aplicati parului uscat o data pe luna, doua zile consecutiv, aceasta cura nutritiva din cinci uleiuri diferite. Aveti nevoie de: 50 mil ulei de migdale, 30 ml ulei de floarea-soarelui, 30 mul ulei de nuca, 30 ml ulei de ricin si 5 ml ulei de trandafir. Se amesteca uleiurile si se lasa la rece timp de 2 zile. Se aplica prin masare in par, se infasoara capul intr-un prosop si se lasa uleiurile sa actioneze peste noapte. A doua zi se spala parul cu un sampon bland si apa din abundenta.
prima ar fi indicata pentru parul tau.Cel mai bine ar fi sati tunzi varfurile apoi aplici aceste tratamente
funda si vot?

| effect a răspuns:

Pai in primul rand sa tunzi varfurile
Dupa poti folosi atunci cand te speli,inainte niste masti pentru par(Tratamente naturale)
Vezi pe net ca sunt cu oua,iaurt, lamaie(pentru ingrasare), ulei de ricin(pentru cresterea parului)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. trebuie sa-i tai varfurile, obligatoriu pentru ca nu ai alta solutie si iti va creste mai repede, mai lung
2. poti folosi, dupa taiere si balsam pentru ingrijirea parului