| RandomGirl a întrebat:

Ce tratamente naturiste pentru remedierea varfurilor despicate cunoasteti?
Nu imi usuc parul cu feonul( decat iarna si destul de rar), nu folosesc placa, imi tund varfurile regulat, dar totusi apar varfurile despicate si nu prea inteleg de ce.

Răspuns Câştigător
| MonsterBunny a răspuns:

Uleiul de nuca de cocos este cel mai bun! Eu il folosesc de doar 3-4 saptamani si sunt deja foarte multumita! Eu l-am cumparat de pe site-ul mereusanatos.ro, 500 grame 19 lei.

| RandomGirl explică (pentru MonsterBunny):

Mersi pentru raspuns chiar o sa incerc! happy

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cel mai bun tratament e uleiul de argan.Il gasesti la farmacie, cam scump, dar merita.

| RandomGirl explică (pentru Bondarel99):

Mersi pentru raspuns.

| mikystrica a răspuns:

Uleiul de masline o sa te ajute

| michela21 a răspuns:

1.Incearca sa folosesti o masca de par din galbenus de ou si ulei de masline 1 data pe saptamana
2.Cand te piepteni incepe de la capete apoi spre radacina si incearca cu o perie de par natural
3. Tunde-ti varfurile 1 data la 2-3 luni

| RandomGirl explică (pentru michela21):

Mersi o sa incerc masca, fac deja 2&3.