| Panteraa a întrebat:

Ce vopsea buna pentru par imi recomandati? Mama mea e bruneta si i au aparut niste fire albe si desi nu prea e ea de acord cu astfel de produse as vrea totusi sa o vopsesc mai ales ca are si parul scurt si ar fi usor. Deci ce ar fi bun pentru ea?

Răspuns Câştigător
| Goddess23 a răspuns:

Henna e super si nu e toxica deci e un plus. O gasesti sub forma de pulbere de la negru la saten si rosu. E putin mai greu de aplicat la inceput dar daca are parul scurt e mai bine. Pulberea o gasesti la punga de 100 de grame dar pentru par scurt foloseste doar 60 grame ca e suficienta. De actionat trebuie sa actioneeze 2 ore, asta e un dezavantaj dar merita.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cele mai bune sunt cele naturale, poti opta pe Henna, pe care o gasesti pe orice nuanta doresti.

| Deliiiia a răspuns:

Nicio vopsea nu ar fi buna pentru ea, din moment ce nu-si doreste sa se vopseasca. Cine esti tu sa-ti impui parerea asupra altuia? Ti-e rusine cu ea? Cand va decide ca e momentul, atunci se va vopsi.

| Panteraa explică (pentru Deliiiia):

Stai usor. Ce te agiti asa? Vrea si ea sa se vopseasca doar ca nu ii plac vopselele din cauza ca au chimicale. Nu o oblig si nu ii impun nimic. Si intrebarea mea era legata de tipul de vopsea nu de parerea ta despre asta.

| Deliiiia a răspuns (pentru Panteraa):

Ai postat intrebarea pe un site public, iar eu ti-am raspuns, asuma-ti. In fine, sa nu optezi pentru una fara NH3.