| Elena1234456 a întrebat:

Sunt bruneta si as vrea sa ma vopsesc happy. Ce nuanta de vopsea imi recomandati? Fara caterinca, va rog big grin.Multumesc pentru raspunsuri :*!

Răspuns Câştigător
| cinevainpanamea a răspuns:

Pai depinde.
daca te`ai vopsi blonda poate nu ti-ar sta bine, daca te`ai face roscata poate la fel, nu ti-ar sta bine...
dupa parerea mea ar fi mai bine sa te duci la un salon sa intrebi cu ce culoare ti-ar sta mai bine pentru ca cei de acolo se pricep mai bine. big grin

7 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Salut. Eu am un par saten inchis cu reflexii roscate uneori (in facut de cat de bine hidratat e). Problema mea la vopsit e ca nu vreau sa ma oxigenez inainte de vopsitul propriu-zis. (are si vopseaua oxidantul ei). Din experienta, daca vrei un par si sanatos dar si vopsit, opteaza pentru nuante de roscat, dar lasa-le pe par mai putin cu 5-7 minute decat zice prospectul (se inchide prea tare si apoi se vad doar reflexii). Mie imi mai placea sa ma fac cu albastru sau verde inchis (se vede doar in lumina/ soare, imi sta bine si e f interesant). Tu poti opta pentru alte nuante de saten si roscat sau pentru suvite in mai multe nuantze. Oricum, eu nu vad de la par negru modificari prea drastice, fiindca ar fi o diferenta prea mare intre culoarea sprancenelor si par (horror!).

| ihaterain a răspuns:

Saten deschis sau blond

| Mony a răspuns:

Blond, saten deschis, rosu, albastru inchis

| ndddiana a răspuns:

In supermarket'uri. non-stop'uri. sunt pliculetze de vopsea care nuh rezista mai mult de 6 spalari. timp de o saptamana sa zic asa ti-ar tine vopseaua ...incearca si vezi care iti place mai mult si cu acea culoare vopseste-tehappy

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Hmm thinking Orice in tonuri aurii, caramel, bronz.>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic blonda dar faci ce vrei ca este parul tau

| zuzu_7632 a răspuns:

Daca vrei sa te vopsesti.stiu ca anul asta se poarta crazy...asa ca ai putea sa te vopsesti doar jumate daca ma intelegi. fa o parte rosie sau blonda si atat. o sa arati cool