| erikamaria06 a întrebat:

Cine e reprezentant oriflame? As vrea si eu sa stiu cam ce trebuie sa faci sa te inscrii. Am auzit ceva si de o taxa de inscriere. Ce costuri mai sunt? Cum vine comanda si tot ce credeti ca mai este important. Aa, de asemenea si ce castigi in urma comenzilor.

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

• Un Consultant Oriflame autorizat (daca doresti pot `sa te ajut eu) te recomandă Companiei, în calitate de Sponsor.
• Dacă eşti minor (16 ani împliniţi) ai nevoie de acordul scris al părintelui;
• Consultantul îţi prezintă clauzele Contractului de vânzare-cumpărare pe care va trebui să-l semnezi cu Oriflame. Citeşte-l cu atenţie!
• Semnezi Contractul de vânzare-cumpărare cu Oriflame. Dacă eşti minor (16 ani împliniţi) este necesară utilizarea Contractului de vânzare-cumpărare pentru minori, la care se ataşează acordul scris al părintelui. Pentru vizualizare/descărcare model acord click aici - Acord parental (format pdf). La contract se anexează copia după cartea de identitate.
• Plăteşti o taxă de înscriere în contravaloarea căreia vei primi Starter Kit-ul. (valoarea kit-ului 3.75 lei)
• Consultantul îţi explică termenii şi condiţiile în care compania îţi acordă unul sau mai multe credite de 18 zile.
• Primeşti o legitimaţie de Client Oriflame, un număr de cont (cod client) iar dacă ai nelămuriri, te rugăm să contactezi Departamentul Customer Service la adresa email customer@oriflame.ro.
• Consultantul îţi comunică numele Directorului Oriflame în subordinea căruia eşti repartizat. Numele acestuia şi numărul tău de cont apar pe fiecare dintre facturile tale.
• Acum, pe baza codului de client poţi face prima comandă de produse Oriflame!

2 răspunsuri:
| HimoSsa a răspuns:

De Avon daca ai nevoie te ajut insa cu Oriflame nu prea am treaba.big grin

| Senariana a răspuns:

Eu sunt reprezentant oriflame. Te poti inscrie oricand si dupa cum spunea si anka daca ai peste 18 o poti face pur si simplu semnand un contract si atasand o copie dupa buletinul tau iar daca ai 16 cu acordul unui parinte si buletinul acestuia. Comanda vine la 3 zile dupa ce ai plasat comanda online sau o poti ridica imediat de la sediul din Baneasa, completand acolo formularul de comanda. Discountul tau variaza in functie de valoarea comenzii, la 50 lei-23%, la 250 lei-30% iar la 500 lei-40%, platesti doar 300 lei. Da-mi add daca ai mai multe intrebari, am incercat sa ating ce ai intrebat aici. Id-ul meu e: m_d713@yahoo.com