| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie un tratament, crema, solutie pentru vindecarea leziunilor de pe ten provocate de acnee? in prezent nu am cosuri neaparat, imi apare cate unul din cand in cand, dar tenul meu are aspect bolnavicios, se vede ca nu e sanatos, parca nu l-as ingriji deloc, cu toate ca ma spal in fiecare seara pe ten, il curat cu lotiune tonica si-l hidratez.As vrea sa-mi recomande cineva o crema regeneratoare, reparatoare, cicatrizanta care sa-mi vindece tenul, sa-l faca sa arate mai sanatos.Mentionez ca am folosit crema de galbenele si n-a avut niciun efect straight face

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @Alecsia! Eu una sunt alergică la crema de gălbenele de aceea am cautat alte remedii, naturiste. Sunt foarte mulțumită de planta numită Aloe Vera, pe care o folosesc astfel: mă demachiez, apoi îmi clătesc fața cu apă călduță. Nu folosesc prosop să mă șterg, aștept să se usuce de la sine, apoi tai o bucățică din frunza de Aloe Vera, o spăl și aplic pe față. După 20-30 de minute clătesc cu apă călduță iar la final cu apă rece. Las fața iar să se usuce și aplic crema (de zi sau de noapte în funcție de momentul zilei) ce mi se potrivește. Aloe Vera e un panaceu universal, dezinfectează, cicatrizează, îți face un ten luminos.
Mari succese și numai zâmbete!

3 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Probabil tenul tau este doar imbacsit si stresat. ia tu frumusel o masca de curatare intensa, de preferat pe baza de namol si minerale, foloseste-o in prima saptamana 3 zile consecutiv apoi odata pe saptamana, este necesar sa demachem tenul dimineata si seara cu produse optime tipului de ten. pentru un aspect radiant, ia o portocala, tine-o 15-20 min la frigider, stoarce-o si apoi aplica sucul pe tenul curat, tine-l pe fata 10 min si spala. succes

| adrianasparrow a răspuns:

Hidratare. creme hranitoare pentru piele zilnic cu timpul vor disparea. Pp! fndita? :X:*

| justme97 a răspuns:

Ai putea sa intrebi la farmacie
ei fac acolo o crema preparata special care are un astfel de efect
iti va da farmacista mai multe detalii
ps:crema nu are un nume deoarece este preparat in farmacie
succes:X