CONCURS: Cum ii demonstrezi corpului tau ca il iubesti?

Pentru ca februarie e luna iubirii, va invitam la un concurs alaturi de prietenii nostri de la Farmec

Ca sa ne mai energizam impreuna si sa ne pregatim de venirea primaverii, va invitam sa ne spuneti cum ii demonstrati corpului vostru ca il iubiti. Care e ritualul vostru de ingrijire preferat?

Premiem prin tragere la sorti 3 utilizatori cu seturi formate dintr-un  balsam de buze, un remediu rapid pentru cosuri, un antiperspirant eficient, servetele umede antibacteriene si o crema hidratanta, toate de la Farmec. Despre ele v-am povestit aici

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 16 februarie. Mult succes!
61 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin controlul greutății!
Pa, pa.

| BubuLina999 a răspuns:

Modul prin care ii demonstrez corpului meu ca il iubesc este acela de a-l ingriji corespunzator, de la igiena pana la sport si mentinerea sanatatii interioare al acestuia, pana la a-i oferi relaxarea necesara, odihna si mai ales bucurie, pe care o traiesc atunci cand fac ceea ce imi place, iar fara ajutorul corpului meu nu as putea savarsi aceste lucruri care-mi aduc zambetul pe buze zi de zi!

Nu stiu daca fac ceva special pentru a demonstra ca imi iubesc corpul, insa cea mai mare dovada de iubire a copului este faptul ca traim si il ''slujim'' in mentinerea si longevitatea acestuia prin toate mijloacele simple( bucuria de a trai, miscare, mancarea sanatoasa, igiena si rasfat prin utilizarea diferitelor produse.

Multumesc!

| darrio2007 a răspuns:

Prin igiena si ingrijire permanenta.

| Chrristina a răspuns:

Ca sa ne iubim corpul trebuie sa avem putina rabdare pentru ca in adolescenta acesta sufera transformari ce s-ar putea sa nu ne placa. Daca avem o dieta echilibrata si facem sport putem sa avem corpul pe care ni-l dorim. Este firesc sa iti doresti sa arati cat mai bine iar acest lucru se face prin ingrijire, trebuie sa avem grija de corpul nostru si astfel vom ajunge sa il iubim

| adriangabor92 a răspuns:

Prin igiena

| 95Cosmin a răspuns:

Dupa parerea mea, mai intai trebuie sa invatam sa ne ascultam corpul si dupa aceea sa ii aratam ca il iubim, dandu-i ceeea ce vrea.De exemplu il ascultam prin faptul ca nu mancam mancarurile care ne-ar putea cauza indigestie, pastram o igiena adegvata, practicam un fel de sport, si mai ales avem incredere in el(gut instinct) pentru ca el ne va conduce spre propria noastra experienta in viata.

| Anonim693 a răspuns:

Prin igiena si ingrijirea sa

| positivity a răspuns:

Odihnă, sport și o alimentație echilibrată!
Pe lângă astea, igiena zilnică e importantă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja corpul meu ii este lene sa scrie acest comentariu laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara!
Modul prin care ii demonstrez corpului meu ca il iubesc este acela de a-l ingriji corespunzator.
Cum?
Atat printr-o alimentatie corespunzatoare, sport si igiena!
In primul si-n primul rand, am grija sa incep ziua cu-n mic dejun hranitor si mai ales in fiecare dimineata.Cateva idei:
-paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala;
-cereale cu lapte proaspat sau suc de portocale;
-fructe si iaurt degresat.
De asemenea, am grija sa ma alimentez cum trebuie, intotdeauna aleg o gama foarte variata de alimente, pentru a ma asigura ca organismul meu primeste tot ce ii trebuie.Mananc alimente care contin multe proteine(peste,carne, oua, lapte, branza, fasole, mazare, conopida, brocolli);
De asemenea, un corp sanatos are nevoie de carbohidrati(paine, paste si cereale) si o multime de fructe si legume proaspete.
In al doilea rand, nu uit de SPORT. Cel mai IMPORTANT! Daca vrei sa ai mai multa energie, pe langa faptul ca energia pe care o iei din alimentatia zilnica, trebuie sa fii si activ,clar!
Putina miscare cu bicicleta cand e vremea buna, o plimbare lunga prin parc, gimnastica inainte de culcare nu face rau!
Si nu in ultimul rand, urmeaza igiena!
Care e practic ritualul de ingrijire?
In primul rand, incep cu PARUL care trebuie sa fie mereu proaspat si curat, pentru par folosesc
Ser pentru varfuri de la Gerovital, GEROVITAL PLANT TRATAMENT - Sampon Sebum control, cu placa de intins ma fac foarte rar, maxim de 2 ori pe saptamana si de uscat, nu il usuc mai deloc, il las sa se usuce singur, e mai sanatos.
In plus mai folosesc de la VIVANATURA, produs natural, o crema de par cu extracte naturale si petrol, fortifica firul de par si are rolul de a-l regenera.
Odata pe saptamana folosesc si o masca din miere si ou, este foarte buna!
Cam atat, spuma fixativ nu folosesc aproape niciodata!
Apoi trec la fata, aici ma ocup in special pentru tratarea acneei.
Pentru asta folosesc Crema antiacneica cu argila si propolis.
Zilnic seara ma demachez cu servetele demachiante.
In plus folosesc o crema hranitoare pe baza de miere si lapte.
Iar o data pe saptamana o masca hranitoare compusa din ou si miere.
Trec la buze, care in sezonul rece e foarte important sa fie hidratate.
Pentru asta beau multa apa si in plus pentru a evita craparea lor, folosesc un balsam de buze de la Nivea.
Pentru corp folosesc lapte de corp cu aroma de cocos.
Ma dau cu el de fiecare data dupa ce fac dus.
Pentru ingrijirea mainilor folosesc o crema hidratanta pe baza de vanilie si lapte.
Nu in ultimul rand, somnul este foarte important, pentru mine conteaza mult cele 7-8 ore de dormit peste noapte.
Si ca o concluzie, un aspect important ce tine de o viata linistita si sanatoasa:
Intotdeauna asigurati-va o gandire pozitiva, evitati enervarile si gandurile triste!
Toate astea functioneaza, insa trebuie sa vrei!
O seara frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere alimentar incerc sa mananc cat mai sanatos ca sa nu ajung sa am cosuri.
Incerc sa elimin alimentele care fac rau si din cate am inteles ( dintr-un studiu facut de niste cercetatori ) laptele si derivatele lui scot calciul din organism asa ca incerc sa-l evit.

Sportul pentru mine inseamna doar plimbarile de zi cu zi pentru ca mai mult de atat n-am nevoie.

Si pentru ca iubirea te mentine mereu tanar dar asta nu e mereu sufiecient il ajut cu emulsia de la doina care hidrateaza foarte bine, lasa pielea catifelata, previne deshidratarea sau descuamarea si tine "vie" relatia cu corpul meu.

Aplic zilnic creme hidratante formulate si ambalate corect care impiedica descuamarea tenului si formarea ridurilor. Scruburi saptamanale. Folosesc sampoane cat mai blande cu efect de stralucire, balsam de par si balsam leave-in mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin gandirea optimista si placerea cu care il ingrijesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate traim intr-o lume care zilnic ii arata corpului cat de mult il iubeste si astfel se uita de suflet, care e mai important. Nu zic sa nu ne iubim corpul, dar sa nu exageram. Eu in afara de o baie, un deodorant si niste crema de maini nu folosesc nimic altceva pentru ca nu am nevoie. Pentru a arata bine din punct de vedere fizic nu avem nevoie de nu stiu cate creme, uleiuri si altele. Cu un minim de ingrijire poti arata foarte bine.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Prin igiena zilnica, alimentatie sanatoasa, sport cat mai mult pentru tonifiere si ingrijire cu produse de buna calitate.

| raduradu2014 a răspuns:

Prin igienă, alimentație, masaj, sport pentru tonifiere si ingrijire cu produse de buna calitate.
Si mai ales ODIHNA!

| Vlach a răspuns:

Igiena,alimentatie sanatoasa etc

| NYK4u a răspuns:

Cu tutun, e -uri, fastfood-uri...asa ii aratam in ziua de azi.

| javiga a răspuns:

Igiena zilnica si o alimenatie sanatoasa!

| justyoung9 a răspuns:

Prin 3 elemente: hrana, igiena si miscare zilnica

| FaraSareDoi a răspuns:

Îi arăt că îl iubesc mâncând sănătos şi făcând sport.

| Albnegru10 a răspuns:

Trebuie sa ii aratam corpului ca il iubim, ingrijindu-ne. Sunt eficiente si remediile naturale, dar si produsele cumparate.
1. Igiena
2.Mancare sanatoasa(fructe)
3.Pentru cresterea parului folosesc ulei de ricin
4. Pentru acnee folosesc bitter suedez
5. In fiecare seara imi curat fata cu servetele demachiante
6. Pentru buze beau multe lichide si folosesc strugurel
7. Ma dau cu crema de maini seara
8. In fiecare seara fac 10 minute de miscare.
9. Nu folosesc multe cosmetice, trebuie sa ne ingrijim fata.
10. Incerc sa dorm 9 ore in fiecare noapte.
Mereu mi-am dorit sa am o viata sanatoasa. Nu stiu daca sunt cele mai bune idei, dar pentru mine functioneaza happy

| lullaby23 a răspuns:

O alimentatie bogata, sport, igiena si iubire.

| Martina5 a răspuns:

Prin igienă și alimentație.

| Rubyrubyy a răspuns:

Prin pastrarea igienei si a ingrijirei si o Alimentație sănătoasă si necunosumare in exces de zahăr sare si grăsimi.

| FoarteTareFrate a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai grija de corpul tau. Daca iubesti o persoana o protejezi, o ingrijesti, te ocupi de ea. La fel este si cu corpul nostru. Nu trebuie sa il neglijam si asta include multe lucruri... Trebuie sa facem sport si sa il pastram sanatos, sa il hidratam. De asemenea nu trebuie sa ne privim in oglinda si sa ne plangem de cum aratam. Doar spunand ca nu iti place corpul tau nu vei schimba nimic, trebuie sa il ajuti, sa il modelezi, sa ai grija de el.

| CasaSiDesign a răspuns:

Printr-o alimentatie sanatoasa si igiena periodica

| NoOneCanStopDeth a răspuns:

Imi pastrez corpul sanatos, prin autoflagelare laughing))))

| Sărmăluță a răspuns:

Nu cred că atâtea produse te fac să-i arăți că-l iubești.

| Sonny1994 a răspuns:

Ii demonstrez corpului meu ca il iubesc prin sport, alimentatie sanatoasa si o igiena corespunzatoare. In principiu recurg la un stil de viata sanatos.

| lollipops a răspuns:

Dar cate nu ii fac...masaj, bibileala, papa bun, sport, vorbesc frumos cu el, ii fac cadouri etc.