| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca majoritatea stiti ca din mai este la moda sa iti vopsesti șuvițele din fața cu o alta culoare asa ca am facut si eu asta (mi-am vopsit bretonul care trece de bărbie cu un roscat destul de aprins) doar ca eu de obicei imi tin parul prins in coada si din acest motiv sunt nevoita sa imi las bretonul fara sa il prind pentru ca daca imi prind si bretonul voi avea o dunga roșie pe par plus ca trebuie in fiecare zi sa imi indrept bretonul cu placa ca sa stea drept etc. Deci pe scurt m-am plictisit sa am parul asa si vreau sa revin la culoarea pe care o aveam sau macar una apropiata, ca sa fac asta trebuie sa imi decolorez bretonul si sa mi-l vopsesc cu culoarea parului meu, nu? Sau ce trebuie sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Îl poţi decolora în siguranţă apoi să-l vopseşti în culoarea ta naturală sau într-o nuanţă apropiată.

8 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Asta pățești cand faci prostii fără sa gândești.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Michaeel):

Ba omule, am spus eu ca nu imi place sau ceva? Ba chiar imi place dar am zis clar ca deja m-am plictisit de culoarea asta si nu vreau sa imi fac alta culoare, chiar asa greu este de inteles? *face palm"

| Michaeel a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Treaba asta cu *face palm* e demodata și e prost gust.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Michaeel):

Nu, nu e

| Michaeel a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Da, da e. Nu am văzut decât oameni cu comportament de țărani ca folosesc *face palm* și alte prostii.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Michaeel):

Sunt țarancă, ai vreo problema?

| Valentina8 a răspuns:

Daca culoarea parului tau natural e inchis nu e nevoie sa il mai decolorezi. In plus decolorantu arde si mai mult parul.
"E la moda sa ti vopsesti suvitele din fata" daca era la moda sa te faci verde cu dungi galbene te faceai si tu?
Dar de ce iti distrugi parul?
Tu stii ca de parul nostru ar trebui sa avem cea mai mare grija?
Lasa l natural nu l arde, lasa l asa cum esti si sa nu te intereseze de "ce va zice lumea".
Pe mine de cand nu ma mai intereseaza la cum se uita lumea ies cu el linistita si sa fie in toate directiile. E natural moale pufos frumos. Folosesc uleiuri masti de toate sa l fac cat mai frumos NATURAL.
Nu ti bate joc de el

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Valentina8):

Evident ca nu, crezi ca toate trendurile care apar imi plac? Raspunsul este NU. Trend-ul asta cu șuvițele chiar imi place asa ca mi-am făcut si eu. *face palm*