| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca 51-52 de kg la 1.62 sunt cam multe? Pana la cat sa mai slabesc? As vrea ca pana la 49 sa slabesc, iar apoi sa ma mentin.

Răspuns Câştigător
| fullikje a răspuns:

Nu conteaza cum esti pe din'afara, Conteaza ce ai Inauntru!happy

7 răspunsuri:
| xgeanina a răspuns:

Eu am 1.60 si 43 de kg si consider ca sunt prea slaba. Nu sunt deloc multe dar ai putea incerca sa dai jos vreo 3 -4 kg, ca sa mentii trebuie sa manancii mai sanatos si sa faci sport happy. Succes

| danadana28 a răspuns:

Nu sunt multe. Sunt diferite site-uri pe net care masoara indicele de masa ponderal, dar te incadrezi in normal si acum. Daca mai ai de gand sa slabesti, te apropii de limita dintre normalitate si subponderalitate. Eu tot timpul am fost de parere ca e mai bine sa ai 1-2 kg in plus ca, in caz de boala, sa ai de unde da jos, de exemplu, daca ajungi la 49kg si Doamne fereste ajungi sa te imbolnavesti sau sa fii nevoita sa tii un regim alimentar si ajungi sa slabesti fie si 1kg ajungi subponderala.

P.S. In afirmatiile mele m-am bazat pe niste calcule facute aici: http://www.alli.ro/consideringalli/whatsyourbmi/#

| alex癌 a răspuns:

Nu, nu ar trebui sa slabesti. la inalimea pe care o ai, 1.62 de regula cati centimetri ai, ar trebui sa scazi 10 si aia ar trebui sa fie greutatea normala. Daca ai 52 de kg si esti perfecta.

| ADRIANA90s a răspuns:

E foarte potrivita greutatea pe care o ai. Normal, am vazut pe net ca greautatea ideala se calculeaza asa: inaltimea in cm - 100. Dar mi se pare cam mult sa ai 1.62 si 62 kg. Asa ca cel mai ok ar fi: inaltimea - 110. E perfect cum esti. Mentine-te asa!

| sWeetSannin a răspuns:

U beutifulthing e in regula dar sa nu ajung sa ai picioarele in forma de x de la greutate laughing

| Deiia98Andreea a răspuns:

Eu am 1.70 şi am 54 de kg şi am puţin de burtică...presupun că şi tu ai....eu una nu pot să slăbesc laughing Ai putea să încerci să slăbeşti, dacă chiar vrei.dar nu să te înfometezi sau să slăbeşti prea mult pentru că nici aşa nu e bine

| alill a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa tii o dieta echilibrata si sa faci mult sport pentru a ajunge sa fii in forma dorita. Ai putea incerca exercitile de pe site-ul acesta http://www.taebospecial.ro/programepentruacasa.html