| AnaMaria1939399292 a întrebat:

Credeți ca umerii pot influența aspectul bustului?

Eu am umerii lați și brațele nu tocmai subțiri si sânii mici și de obicei am parte de priviri urate din partea bărbaților când nu port sutien, dar prietena mea are brațele subțiri și sânii mai mici decât mine și toată lumea se uită frumos la ea și o fluieră. Eu am auzit odată "ââu" la mine.

Țin să menționez ca am corpul în formă unui triunghi inversat.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Țin să menționez ca am corpul în formă unui triunghi inversat. "

m-ai facut sa zambesc

fii increzatoare in tine, sigur exista cel putin o persoana care te va placea in viata fix asa cum este tuwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca esti asa de solida, nu crezi ca ar trebui sa pui mana sa slabesti, ca sa nu mai atrgi comentarii rautacioase?

Nu cumva te afecteaza lipsa de atentie?

| IlincaChristinne a răspuns (pentru Violleta2022):

Înainte să vorbești în necunoștință de cauză, țin să te avertizez ca sunt slabă doar ca am umerii foarte lati si brațele groase. Motiv pentru care toată lumea rade de mine și mă ia la mișto si să se compare băieții cu cm în braț, să vrea să facă skanderbeg cu mine. Poate m-am săturat și am nevoie de un sfat cum să maschez chestia asta ca vine vara. Sunt finuță, feminină și mă strică brațele și mi se vorbește grotesc din cauza lor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru IlincaChristinne):

Vorbesc dupa cum te-ai descris tu, ca noi nu te putem vedea.
Nu cumva ai nevoie de atentie?

| Lidia09 a răspuns:

Ha. Să-ți fie tot una la părerea celorlalți. Principal tu să te simți comod în corpul tău. Dar dacă nici tu nu te simți bine fă-i o schimbare. Iubești corpul. Impuneți să o faci, ce drept au ceilalți să te judece și să te facă să-ți pierzi încrederea în tine. Ei văd doar coperta, tu poate ești un om minunat înăuntru. Nu-i lăsa pe ceilalți să-ți pună etichetă. Mai bine pune părerile lor acolo unde ai nevoiewinking Și fii tu nu-i lăsa să se uite de sus la tine. Iubește-te chair și atunci când nu ai niciun motiv. Da, ești imperfectă, dar imperfecțiunile ne fac perfecți. Păstrează-ți felul tău de a fi și totul o să se aranjeze. Și la urma urmei, fă o schimbare în tine ca să le pară rău că au făcut "ââu" spre tine!

| Korkodeln a răspuns:

"Gura lumii numai pamantul o astupa" zice provebul, nu trebuie sa iti pese de ce zice oricine, ignora-i complet.
Daca ai bani si timp poti merge la o sala specializata in "body sculpting" pentru femei, unde se mai pot corecta "depunerile" si accentua anumite chestii, dar la schelet nu ai ce sa-i faci.
Deci cel mai bine e sa nu te mai stresezi cu prostiile astea, daca ai un minim de grija de tine o sa vezi in timp ca personalitatea conteaza mai mult.

| MaNumescAlexFabian a răspuns:

Umeri lati pot face bustul sa para mai mic (proportii, forma, pozitie).
Societatea tintele un bust mare. Valoarea ta nu e definita de aspect.
Fii increzatoare, poarta ce te flateaza. Nu-ti pasa de parerile negative.