| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa-mi spal parul ca sa nu mai fie atat de cret si rebel si aspru?

Răspuns Câştigător
| ioana1986 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema dar acum folosesc panten prov sampon si balsam pentru bucle daca vrei sa scapi de par cret gasesti in catalogul de avon crema pentru indreptarea parului urmezi instructiunile si vei scapa de par cret

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste sampon pentru. asemenea par. Pe incercate.
Altii s-ar bucura daca ar avea asemenea "problema". happy

| NoName_9903 a răspuns:

Foloseste ulei de masline inainte de fiecare spalare- se tine pe par 2-3 ore, apoi se spala cu samponul normal.
Exista in magazine o gramada de sampoane, balsamuri, masti de par care promit "minuni" pe tema asta... le poti incerca, dar din cate am auzit ( din pacate eu nu ma pot lauda cu un par cret) tot uleiul de masline e mai bun.

| zuzukaeu a răspuns:

Poti folosi sampon si balasam de la loreal cel galben pentru suvite rebele pentru netezire intensa sau din alta gama pentru indreptat parul il face si f moale si nu mai sta asa rebel!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sapun potasic vegetal, de la Hofigal. il gasesti in farmacii. poti folosi apoi si balsam daca mai este nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu riscul de a ma repeta happy ca am zis de o gramada de ori happy
Si eu am parul cret si ma spal cu Elseve-antirupere, folosesc si balsam tot de la ei-antirupere; si o data/luna sau cand imi cere parul folosesc o masca cu placenta (intr-o botelcuta verde) si nu il usca in intregime cu feonul si vara pe cat posibil lasa-l sa se usuce singurel.