| aba112233 a întrebat:

Cum aplic violetul de gentiana pe tot părul fara sa fac un dezastru in baie?

2 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Faci rost de un vas mai mare, un lighean sau un bol destul de mare incat sa-ti incapa capul.Pui apa ca sa iti acopere intreg parul, pui 10 picaturi de violet de gentiana si te speli cu acea apa.Te clatesti apoi (cu apa curata, nu cu cea in care ai pus violet de gentiana) pana cand apa iese curata curata, ca sa eviti patarea hainelor respectiv a lenjeriilor de pat cu violetul din par.

| yoko1394 a răspuns:

Il dizovi intr-un lighean si iti bagi tot parul in el