| Laiyla a întrebat:

Albastrul de metilen si violetul de gentiana ataca parul?

Răspuns Câştigător
| cassieluizzxa a răspuns:

Violetul de gentiana n am auzit sa atace parul, pentru ca nu tine asa mult, in jur de 2-3 spalari. albastrul de metilen, da, dar daca e prima oara sau a 2a cand il folosesti nu o sa ti atace parul, dar vopseaua nu se mai ia si la un moment dat ramane un gri-verzui pe par si daca folosesti placa des o sa ti l faca sarma :p ca sa nu se intample asa si vrei neaparat sa te faci albastra la par, amesteca l cu putin balsam de par, asa o sa fii safe happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele dauneaza parului si daca le utilizezi in mod constant o sa vezi si cat de rau, violetul de gentiana contine 96% alcool etilic. Poti sa experimentezi o data cu o solutie de genul ca sa vezi daca ti se potriveste culoarea dar daca vrei sa te faci pe termen lung opteaza pentru un nuantator. ( directions, manic panic etc. )

| antoniaidk a răspuns:

Deloc

| wonderwoman123 a răspuns:

Nu, insa albastrul de metil devine dupa cateva spalari verde.
Violetul de gentiana e ok, nu ramane asa.
Totusi, pentru albastrul, ia-ti un nuantator de la L'oreal Colorista sau cele de la Lime Crime Unicorn hair.
Ps: Chiar daca folosesti ori albastru de metil sau violet de gențiana sau nuantator, trebuie sa ai parul decolorat.