| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi aplic violetul de gentiana pe par? Care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez? Cum sa am o nuanta mai intensa tinand cont ca am parul saten mai inchis, dar nu brunet. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| blueangel2001 a răspuns:

Buna dacă eşti blondă/şatenă: o să fie nevoie de o singură aplicare. În cazul în care nu ai mai făcut asta înainte, 2 aplicări.
Dacă ai părul mai închis, s-ar putea să fie nevoie de 3-4 aplicări, maxim.
Îţi pui nişte mânuşi de plastic şi iei puţină vată/dischete demachiante. Torni soluţia pe vată şi aplici pe şuviţă. Între timp mai răsuceşti şuviţa când pe-o parte, când pe alta. Îl laşi să se usuce. Îţi prinzi restul părului înainte ca să nu iasă aiurea. După ce ţi s-a uscat, vezi cum se vede şi tu decizi dacă vrei mai intens sau îl laşi aşa.
Nu-l clăteşti, că o să se ducă toată culoarea. Oricum iese la 4-5 spălări.
Atenţie! Dacă ai părul cu tente roşcate, albastrul de metil se va face spre verde la a 3-a spălare.

| AikkoxD a răspuns (pentru blueangel2001):

Mă bucur că ai învăţat să dai copy/paste la răspunsurile mele.
http://www.tpu.ro/......usuca-sau/

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu care ce a copiat si de unde. Mie mi-a fost folositor raspunsul lui blueangel2001. Nu ma intereseaza de unde a luat.

| blueangel2001 a răspuns:

Am luat de pe net ba

| AikkoxD a răspuns (pentru blueangel2001):

Drăguţă, oricât ai căuta, nu găseşti pe net ce-am scris eu. Dar nu-mi bat capul cu tine, ce să ştie un copil de 11 ani?