| dedfgv a întrebat:

Cum as putea sa cresc in inaltime? fac destul de multa miscare dar nu ma ajuta si nu am timp sa ma apuc de un sport(volei, etc.)cum as putea sa cresc in inaltime saritul ajuta?crying

Răspuns Câştigător
| alejinxique a răspuns:

Depinde de varsta si mai ales de parinti. inaltimea se mosteneste genetic.Eu am incercat cu suplimente nutritive comandate si din State (Tonotil) si nu au avut niciun efect doar mi-au cauzat niste dureri de incheieturi. am facut si baschet la scoala si inot si vrajeala. Important e sa fii un om sanatos happy. Inteleg cum te simti. Eu am 18 ani si 1, 53m inaltime. Nu am mai crescut din clasa a4a. Invata sa te accepti asa cum esti. Daca rade cineva de tine poti iesi cu replica" mai bine decat inalt ca bradul si prost ca gardul" laughing. Eu nu gasesc decat o solutie: roaga-te lui Dumnezeu. Iti doresc numai bine!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci înot sau bandbal ori baschet și volei!
Pa, pa.

| CodrutM a răspuns:

Faptul ca basketul, handballul, saritul sau sporturi de genul inalta este doar un mit stupid.
Exista si anumite suplimente nutritive care cica ar favoriza cresterea in inaltime dar... slabe sanse. Este pur genetic.

| xoxogossipgirl1 a răspuns:

Fa cat mai multe tractiuni[se vede efectul dupa o perioada mai lunga de timp asa ca nu te descuraja]...incearca si cu basket, volei, etc...nu incerca pastile pentru cresterea in inaltimebatting eyelashes.nu sunt bune.oh go on. poti creste ori prea inalt, ori te poti imbolnavi.[stiu cazuri]. succes!

| Camy333 a răspuns:

Saritul laughing asta e un mit cum Doamne sa ajute...

| Ioonutt a răspuns:

Stii ca sunt spaliere la sala? stai atarnat la ele cam cat poti, macar 30 de secunde, asta m-a ajuta si am crescut intr-un an de la 1.65 la 1.80, dar iti trebuie rabdare