| SweetSacrifice a întrebat:

Cum as putea sa imi intaresc unghiile si sa le fac sa creasca mai repede? Am auzit de niste metode cu zeama de lamaie, sau ceva.happy Daca stiti, ofer funda.

6 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

Noi iti indicam Lotiunea pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5, http://farmec.ro/......-192.html.
Aplică pe suprafaţa unghiei, având grijă să protejezi cuticulele cu ulei.
În prima săptămână se folosește zilnic, după care se aplică de 2-3 ori pe săptămână.
Se poate aplica peste loțiune și un lac colorat.

| raluk6 a răspuns:

Uleiul de richin este solutia.

| Maya8844 a răspuns:

Eu le intaresc inmuiandu-le in ulei de gatit caldut!

| andreeacatalina12 a răspuns:

Te sfatuiesc sa bagi mainile intr-un bol cu ulei de masline putin caldut big grin