| Happy33 a întrebat:

Cum as putea sa imi ondulez parul... fara ondulator... si sa fie rezistent...

Răspuns Câştigător
| Nimeni99 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=a4bJXiD_ojk
https://www.youtube.com/watch?v=VJvhV_OrNeo
Daca il vrei cret, faci suvite cat mai subtiri, iar daca il vrei doar ondulat, faci suvite mai groase. :*

3 răspunsuri:
| giuli19 a răspuns:

Eu il prind in 4 cocuri cand parul meu este inca umed, iar asta o fac seara si il las pana dimineata sau cu paie ( cu paiele mi se pare cam prea ondulat )

| suzanazamfi a răspuns:

Salut!
Iti recomand cateva idei pentru a-ti ondula parul acasa fara ondulator.
Cel mai simplu este fie sa iti impletesti parul intr-o singura coada, fie in codite multe si mici. Dormi cu ele si a doua zi ai parul ondulat.
Mai vazusem filmulete online si chiar functioneaza cu ciorapi sau cordelute daca ai.
In plus poti folosi bigudiuri daca ai de la prietene sau mama. Poti folosi si o esarfa sau chiar creioane pe care infasori parul.
Nu uita ca dupa ce il pui pe orice suport, sa il uzi putin si apoi sa dormi asa.

Gasesti si pe net o mie si una de variante.

Succes!